Eş durumu tayininde değişiklik yok

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin eş durumuna bağlı atamalarda değişikliğin söz konusu olmadığını açıkladı.
MEB'in, diğer bakanlıklara gönderdiği 'Eşi öğretmen olan personel atamaları'...

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin eş durumuna bağlı atamalarda değişikliğin söz konusu olmadığını açıkladı.
MEB'in, diğer bakanlıklara gönderdiği 'Eşi öğretmen olan personel atamaları' konulu yazıda, öğretmenlerin il milli eğitim müdürlüklerinin emrine atanmayacağı, doğrudan okula tayin yönteminin kullanılacağı belirtilmişti. Bu da gazetelerde, doğrudan atama konusunda kadro olmayan illere eş durumundan öğretmen ataması yapılamayacağı, eş durumundan atama için okul bulunamayan öğretmenlerin aylıksız izne çıkarılacağı yorumlarının yer aldığı haberlere konu olmuştu.
MEB'den dün yapılan açıklamada, ilgili bakanlıklara gönderilen söz konusu yazıda, eş durumuna bağlı yer değiştirmelerin yarıyıl ve yaz tatilinde yapıldığından söz edilerek kurumlar arasında eşgüdüm sağlanmasının amaçlandığı ve öğretmenlerden en üst düzeyde yararlanmak için illerde açık bulunan pozisyonlar hakkında bilgi verildiği kaydedildi. Eş durumu tayinleri konusunda değişikliğin söz konusu olmadığı belirtildi.