Esad ve Sisi için suç duyurusu

Esad ve Sisi için suç duyurusu
Esad ve Sisi için suç duyurusu
TULİP Forum üyesi bir grup, Esad ve Sisi için Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

İSTANBUL  - Saraçhane Parkı’nda toplanan yaklaşık 20 kişi, burada basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını grup adına Tulip Forum üyesi İsrafil Kahraman okudu. Kahraman, Mısır’da askerin yönetime el koymasıyla çıkan olaylardan sorumlu tutulan Sisi’nin insanlık suçu işlediğini belirterek, Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcılığı’na başvurup Sisi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Kahraman, “Federal Almanya Cumhuriyeti’nden Mısır’da General Sisi ve arkadaşları tarafından işlenen insanlığa karşı suçlara ilişkin olarak ihbarda bulunmasını ve dava açılmasını talep ediyoruz. Bu amaçla 3 Eylül 2013 tarihinde Almanya Şansölyeliği’ne yazılı müracaatta bulunacağız" dedi.

ESAD İÇİN DE SUÇ DUYURUSU

Sisi için hazırladıkları suç duyurusu dilekçesinin aynısını Suriye lideri Esad için göndereceklerini söyleyen Kahraman, "Delile bile gerek kalmayacak şekilde artık bu caninin insanlığa karşı işlemiş olduğu suç sabit olmuştur. Mısır’la ilgili olarak hazırlamış olduğumuz suç duyurusu dilekçesinin aynısını Beşar Esad ile ilgili olarak aynısını Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne vereceğiz" diye konuştu. Kalabalık, basın açıklamasından sonra dağıldı.