Esad'dan Başbakan Erdoğan'a ağır sözler

Esad'dan Başbakan Erdoğan'a ağır sözler
Esad'dan Başbakan Erdoğan'a ağır sözler
Halk Tv'nin Beşar Esad'la yaptığı röportajda Esad, Başbakan Erdoğan için ağır sözler sarf ediyor.

Gazeteci Uğur Dündar, dün akşam Halk Tv’de yayınlanmaya başlayan ‘Halk Arenası’ programıyla ekranlara dönüş yaptı. Dündar ilk programa Yılmaz Özdil, Müjdat Gezen ve Ece Zereycan’la birlikte çıktı.

Programda Ece Zereycan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la yaptığı röportajdan bir bölüm de yer aldı.

Röportajda Esad, Başbakan Erdoğan için ağır ifadeler kullandı. "Nasıl bir insan onbinlerce insanı öldüren teröristleri destekleyen birine dönüşür?” diyen Esad şunları söyledi:

Bu gösterir ki o düzgün biri değil. Ancak Türk halkının bilmesi gereken nokta, Erdoğan'ın ne kadar bağnaz olduğudur. İnsan kapalı ideoloji ve taassuba yönelince kişilik sorunları yaşayan birine dönüşür. En düşük seviyede ahlaki değerlere bile sahip değil. Erdoğan'da hem kişisel sorunlar hem de İhvan ideolojisinden kaynaklanan sorunların bir karışımı var.

YILMAZ ÖZDİL’DEN İTİRAZ
Esad'ın Başbakan Erdoğan'a yönelik sözlerine Yılmaz Özdil itiraz ederek "Kimse Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına hakaret edemez." dedi. Ayrıca Esad'ın Türk halkına psikolojik harp uygulandığını vurgulayıp yayını eleştirdi.


  http://www.radikal.com.tr/1153931115393132

  YORUMLAR
  (32 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  huberhirsch - M. L.

  Alevilerin özelikle türkiyede tarih boyunca demokrasi mücadelesi verdi. Onlar senin sünni statükocularina benzetemezsin. Recep bey degilmi ileri demkrasi diye El Kaide gibi terör örgütünü son zamanlara kadar destekliyen? Ve o El Kaide degilmiydi Reyhanlida 50´den fazla insani öldüren. Biz her türlü diktatöre karsiyiz. Yalniz Arap bahari dediginiz nedense ters tepti ve birakin Suriyeyi Misir gibi sünni ülkeleri bile kendi aralarinda hemfikir degiller. Asad tek arap alawisi olarak diktatörse size sünni arap diktatörleri sayalim: Suudi Arabistan, Kuveyt, Dubay, Bahreyn, Yemen, Ürdün vs..

  Neden o kadar olumlu oy geldi, huylandım - enver altın

  Esad'dan olumlu anlamda söz etmedim. O'nun Erdoğan hakkında dediklerini memnuniyetle karşılamadım. Diyeceklerimi dedim, bana göre gayet anlaşılır sözler. Ama neden o kadar olumlu oy geldi? Hiç gelmezdi de. Yanlış mı anlaşıldım acaba diye huylandım.

  Eleştiri yapılmıştır. - M.Tornêğeyali

  Esad'ın söyledikleri eleştiridir, hakaret değil. Esad'ı da eleştirebiliriz, düne kadar neden demekratik bir rejim kurmadığı için de eleştirmeliyiz. Ancak, Erdoğan'ın ve muhalif çeteleri destekleyen diğer devletlerin haklı oldukları söylenemez. Katilleri destekleyenler onların suç ortaklarıdır. Kaldı ki, bu katilleri destekleyenlerin hepsi demokrasi düşmanlarıdır. Suriye halkının geleceğine, yine Suriyeliler karar vermelidir. Dışarıdan müdahale edenlerin amacı, Suriye'de ve Ortadoğu'da kaos yaratmak ve işlerini yürütmektir. Yalakalar, dalkavuklar, iktidara yaranmak isteyenler demokrasiden nasibini almamış figüranlardır.

  Saz heyeti Halk TV'de - guru

  Müjdat Gezen'i sanatçı kimliğinden dolayı tenzih ederim, Özdil'i de anlıyoruz; zira delikanlılık, kuvvayı milliyecilik, biraz ülkücülük, biraz halkcılık, biraz lumpenlik karışımının Emin Çölaşan'a bile rahmet okutacak özgün, ama yaygın karışımıdır; ama ve ama Uğur Dündar maalesef ve maalesef karaya oturmuş bir gazeteci görüntüsü vermektedir. Bence bu üçlünün yegane dramatik aktörüdür.

  Korkunç bir diktatöre sadece Alevi olduğu için destek veren Aleviler - huberhirsch

  Not: Ateistim, çapulcuyum, Sünni bağnazlıktan nefret ederim. Alevi Türkiyelilerle Türkiye'nin özgürlüğünü savunduklarında gurur duyuyorum. Ama aynı kişilerin on binlerce insanın kanı eline bulaşmış, ülkesinde tek bir muhalefet partisine müsaade etmemiş, her muhalifini ya sürmüş ya da zindanlarda öldürtmüş, kendi ülkesini füzelerle uçaklarla yerle bir etmiş bir canavarı, sadece ama sadece aynı mezhepten olduğu için savunduklarını görünce şaşkınlıktan küçük dilimi yutuyorum. Mezhepçilik sadece AKP'li bağnazlara değil, Alevilere özgü bir şey, bu topraklarda hepiniz aynısınız. Özgürlüğü sadece kendisinden olanlar için isteyenlerden utanç duyuyorum.

  Neyse - ibretnüma

  Son zamanlarda yine kaynıyordu Özdil bu mutedil ve akılcı çıkışıyla, sivri üslubuyla okunabilirler konumuna yeniden girdi.

  Doğru değil, o kadar... - yalcineren

  AKP seçmeni değilim, politikalarının çoğunu beğenmiyorum. Başbakanı da hiç sevmiyorum. Ama hiç kimsenin Allah'ın Esad'ına mikrofon uzatıp "kişilik sorunları yaşayan biri, ahlaki değerlere sahip değil" gibi sözlerle Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na hakaret etmesini sağlamaya, bunu tüm halkın izlemesine açık bir televizyon kanalında yayınlamaya hakkı yok. Tamamen rezillik ve ayıp. Halk Tv?yi de Uğur Dündar'ı da bu konuya düzgünce yaklaşan Yılmaz Ödil'i eleştirenleri de kınıyorum.