Esat Canan: Listeler ortada

Şemdinli'de gerçeğe ulaşılması için çabalayan CHP Hakkâri Milletvekili Esat Canan, olayda ismi geçen astsubayların aracında ele geçen 105 kişilik listenin 'ölüm listesi' değil...

ANKARA - Şemdinli'de gerçeğe ulaşılması için çabalayan CHP Hakkâri Milletvekili Esat Canan, olayda ismi geçen astsubayların aracında ele geçen 105 kişilik listenin 'ölüm listesi' değil, sıradan bir istihbarat notu olarak değerlendirildiği habere tepki gösterdi.
Sabah gazetesinin 14 Kasım nüshasında 'Bagajdan çıkan istihbarat bilgisi' başlıklı haberde 'Arabadan çıkan liste infaz listesi değil. Bunların infaz listesi olduğuna dair en ufak delil yok. Olaydan sonra olay yerine giden CHP milletvekili de, infaz listesinin varlığını doğrulamıyor' ifadeleri yer almıştı. Bu, Radikal dahil diğer gazetelerin haberleriyle de açıkça çelişmişti.
Canan, yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Benim, ele geçen listenin önemsiz olduğu, sadece 18 kişilik delege pusulası olduğu veya listenin ölüm listesi olmadığı yönünde açıklamam olmadı. Bahsedilen 105 kişilik liste sizin gazetenizde de yazıldı. Onun dışında iki ayrı liste daha var. Bunlar ortada. Ben bunlara tabii 'ölüm listesidir' demem. Bu listenin ne listesi olduğunun cevabını verecek olan ilgili kurumlardır. Ama ortada bir olay var, üstü örtülmek isteniyor. Ayrıca, hangi acemi kişi, ölüm amacıyla hazırlamış olsa bile yanında gezdirdiği listenin başına 'ölüm listesi' diye yazar. Bu bir ölüm listesi değil diyenler de acele ediyor."


    http://www.radikal.com.tr/7634007634000

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.