Eşcinsel düğünün ardından ölüm tehdidi yağdı

Eşcinsel düğünün ardından ölüm tehdidi yağdı
Eşcinsel düğünün ardından ölüm tehdidi yağdı
Türkiye'nin ilk eşcinsel düğünün ardından yeni evli çift evden atıldı, işsiz kaldı, ölüm tehdit almaya başladı. Çifti tehdit edenler arasında kadınlar da var.

Türkiye ’nin ilk eşcinsel ‘düğünü’nün ardından çiftin hayatı kabusa döndü. Hürriyet gazetesinden Fırat Alkaç’ın haberine göre İstanbul ’da resmi olmayan bir düğünle dünya evine gien üniversite öğrencisi Ekin Keser ile Emrullah Tüzün’ün hayatları alt üst oldu.

28 yaşındaki Tüzün, “Ailem ve kardeşlerim, beni ölümle tehdit ediyor. Evliliğimiz basına yansıyınca, çevremiz de tepki gösterdi. Ev sahibimiz evden ayrılmamızı söyledi. Kadıköy’de garson olarak çalışıyordum. İşimden çıkarıldım. Ekin üniversitede okuduğu için çalışmıyor. Gelir kaynağımız olmadığı için zor durumda kaldık” dedi.

KADINLARDAN DA TEHDİT
21 yaşındaki Ekin Keser ise tehditler nedeniyle okula dahi gidemiyor. Özellikle sosyal medya üzerinden ölüm tehditleri aldığını anlatan Keser şunları söyledi: “Aslen Antakyalıyım. Antakya’nın ismini kötüye çıkardığım gerekçesiyle ölüm tehdidi geliyor. Ailem eşcinsel olduğumu biliyordu. Ancak evlenmeme çok tepki gösterdiler. Emrullah’la üç yıldır arkadaşız. Birlikte yaşıyorduk. Tabuları yıkmak için evlendik. Ama gördük ki tehdit eden homofobik kesim, azınlıkta. Bir kısmı da kadın ... Çevremizin yüzde 95’i bizi tebrik etti. Bizim arkamızda olduklarını söylediler. Şimdi tek isteğimiz ailemizin ve çevremizin bizi rahat bırakması.”