@ismailsaymaz

Eşcinsel oğlunu kaçıran albay: Bu uğurda hapsi göze aldım

Eşcinsel oğlunu kaçıran albay: Bu uğurda hapsi göze aldım
Eşcinsel oğlunu kaçıran albay: Bu uğurda hapsi göze aldım
Erkek arkadaşıyla yaşarken silah zoruyla kaçırdığı eşcinsel oğlu için Albay S. mahkeme dilekçesinde, 'hapis cezasını göze aldığını' söylemiş.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Ankara ’da, erkek arkadaşıyla yaşarken hakkında koruma kararı bulunduğu halde albay babası ve adamları tarafından silah zoruyla kaçırılan eşcinsel Umut Göktuğ S.’nin Amasya’nın Taşova ilçesine götürüldüğü ve “kötü madde kullanımı” iddiasıyla hastaneye yatırıldığı kesinleşti. Umut Göktuğ’a vasi atanması için mahkemeye başvurup dilekçe veren babanın, “Oğlum 21 yaşında olsa da çocuk düşünüşüne sahiptir ve suiistimal ediliyor” dediği ortaya çıktı. Bu arada, sevgilisini arayan Umut Göktuğ S.’den, “Pazartesi dönüyorum” dediği halde bir haftadır ses seda yok. Savcılıklar da şüphelilerin yakalanması ve Umut Göktuğ’un kurtarılması için harekete geçmiş değil. 

21 YAŞINDA AMA 13-15 GÖRÜNÜYOR

Ankara’da 23 Şubat’ta kaçırılan Umut Göktuğ S. için ilk işlem üç gün sonra yapıldı. 26 Şubat’ta Erbaa Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde yapılan kontrolde “kötü madde kullanımı, psikolojik bozukluk, kendine ve çevreye zarar verme düşüncesi” tespiti kondu. Bu tespit sonrasında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Psikiyatri Polikliniği’ne sevk edildi. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda görevli baba S.S., aynı gün Tokat Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, eşi H.’nin oğluna vasi olarak tayin edilmesini istedi.
Baba S.S., dilekçesinde, “oğlunun düşünsel ve ruhsal açıdan tedavi görmesi, bu yüzden vesayet altına alınması gerektiğini” belirtti. Umut Göktuğ’un liseyi bıraktığını ve hayatında da kimi sorunları olduğunu, her ne kadar 21 yaşında olsa da 13-15 yaşında göründüğünü, çocukça düşünüşe sahip olduğunu iddia eden baba, oğlunun cinsel anlamda istismar edildiğini ileri sürdü. Avukatlarının dilekçesinde, “Müvekkil baba bu hususta hapis cezasını dahi göze almıştır” denildi.
Öte yandan, erkek arkadaşını arayan Umut Göktuğ S.’nin babası ve amcası hakkındaki şikayeti geri çekmesi karşılığında geçen pazar günü Ankara’ya döneceğini söylediği ortaya çıktı. Buna karşın kendisinden bir haftadır haber alınamadı. Ayrıca savcılıklar iki hafta geride kaldığı halde şüphelilerin yakalanması ve Umut S.’nin koruma altına alınması için harekete geçmedi.


  http://www.radikal.com.tr/112467111246714

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hemen eşcinsel hakları vs diye olayın - nese2010

  yönünü değiştirmek yanlış. ya gerçekten istismar ediliyorsa ki doktor raporu var psikolojisi bozuk istismarı engelleyemediği için kabullenmiş olabilir.

  hepimiz yaratigiz - karayel1965

  yaradilani yaradandan dolayi seviyoruz sözü pratikte yasayamiyoruz,farkli düsünemiyoruz,farkli giyinemiyoruz kisacasi sablonun disina cikanlari disliyoruz illaki benim gibi olacaksin baskisi para etmezse hayatina son verebiliyoruz sözkonusu kisi kendi oglumuz,kizimiz,bacimiz hata annemiz olsa bile.hayvanlar aleminde penguenler ve maymunlardada escinselik vardir ama dislanma,horlanma yada yasamina son verme gibi olaylari,toplu katliamlari yasamiyorlar.insan olarak dünyaya gelmek bir nevi cezamidir yoksa?albay babasina tavsiyem,eger evladini gercekten seviyorsa oldugu gibi kabul etmeli saygi duymali,nede olsa babasinin genlerini tasiyor.bence albayin oglu dürüst davranmis,gizli sakli yasamamis.

  .. - solidarnosc

  hani kadınlara oy hakkı veren ülkelerin başında geldiğimizle övünür dururuz ya.. tarih, bu gün eşcinsellere, translara yaşam hakkı tanımayanları, tıpkı kadınlara oy hakkı tanımak istemeyenleri bugün yargıladığı gibi yargılayacak... ve kürtler, ve lazlar ve çerkesler ve aleviler ve kadınlar...bu ülkede sünni islamın kapitalist biçimine, daralıp daralıp ata avrata silaha ve kana indirgenen türklüğe aykırı ne varsa hepsi.. hepsi bir gün sizi değilse bile gelecek nesillerin yaşam algısını değiştirecek.. ve siz tarihin lanetlileri arasında yerinizi alacaksınız..

  Varoluş - burçak1917

  Kültürel kodlarımız bu konuda marazlı.Anlam evrenimize göre insan,ilk sırada erkek ikinci sırada kadın olarak yer alıyor.Trans bireyler ise hasta kategorisinde değerlendiriliyor.Ancak sınıfsal bağlam da kendinizi ayırabilmişseniz toplumdan (bülent ersoy,zeki müren vb.) 'renkli dünyalar'da' varlığınızı devam ettirebiliyorsunuz. sadece trans bireylerin ailelerine yönelik değil,toplumsal olarak bu konuya ilişkin acil eğitim planı gerekmektedir. Koray Çalışkan kadınların İmralı'sı yok buyurmuştu.Trans bireylerin de İmralı'sı yok.