@ismailsaymaz

Eşcinsel oğlunu kaçıran albay: Bu uğurda hapsi göze aldım

Eşcinsel oğlunu kaçıran albay: Bu uğurda hapsi göze aldım
Eşcinsel oğlunu kaçıran albay: Bu uğurda hapsi göze aldım
Erkek arkadaşıyla yaşarken silah zoruyla kaçırdığı eşcinsel oğlu için Albay S. mahkeme dilekçesinde, 'hapis cezasını göze aldığını' söylemiş.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Ankara ’da, erkek arkadaşıyla yaşarken hakkında koruma kararı bulunduğu halde albay babası ve adamları tarafından silah zoruyla kaçırılan eşcinsel Umut Göktuğ S.’nin Amasya’nın Taşova ilçesine götürüldüğü ve “kötü madde kullanımı” iddiasıyla hastaneye yatırıldığı kesinleşti. Umut Göktuğ’a vasi atanması için mahkemeye başvurup dilekçe veren babanın, “Oğlum 21 yaşında olsa da çocuk düşünüşüne sahiptir ve suiistimal ediliyor” dediği ortaya çıktı. Bu arada, sevgilisini arayan Umut Göktuğ S.’den, “Pazartesi dönüyorum” dediği halde bir haftadır ses seda yok. Savcılıklar da şüphelilerin yakalanması ve Umut Göktuğ’un kurtarılması için harekete geçmiş değil. 

21 YAŞINDA AMA 13-15 GÖRÜNÜYOR

Ankara’da 23 Şubat’ta kaçırılan Umut Göktuğ S. için ilk işlem üç gün sonra yapıldı. 26 Şubat’ta Erbaa Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde yapılan kontrolde “kötü madde kullanımı, psikolojik bozukluk, kendine ve çevreye zarar verme düşüncesi” tespiti kondu. Bu tespit sonrasında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Psikiyatri Polikliniği’ne sevk edildi. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda görevli baba S.S., aynı gün Tokat Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, eşi H.’nin oğluna vasi olarak tayin edilmesini istedi.
Baba S.S., dilekçesinde, “oğlunun düşünsel ve ruhsal açıdan tedavi görmesi, bu yüzden vesayet altına alınması gerektiğini” belirtti. Umut Göktuğ’un liseyi bıraktığını ve hayatında da kimi sorunları olduğunu, her ne kadar 21 yaşında olsa da 13-15 yaşında göründüğünü, çocukça düşünüşe sahip olduğunu iddia eden baba, oğlunun cinsel anlamda istismar edildiğini ileri sürdü. Avukatlarının dilekçesinde, “Müvekkil baba bu hususta hapis cezasını dahi göze almıştır” denildi.
Öte yandan, erkek arkadaşını arayan Umut Göktuğ S.’nin babası ve amcası hakkındaki şikayeti geri çekmesi karşılığında geçen pazar günü Ankara’ya döneceğini söylediği ortaya çıktı. Buna karşın kendisinden bir haftadır haber alınamadı. Ayrıca savcılıklar iki hafta geride kaldığı halde şüphelilerin yakalanması ve Umut S.’nin koruma altına alınması için harekete geçmedi.