Eşe 17 bıçak darbesi 'aşk mesajı'ndan yırttı...

Haber: BAHRİ KARATAŞ / Arşivi

İZMİR - Cep telefonunda başka erkekten gelen aşk mesajını görünce eşi R.M.G.’yi yüzünden ve vücudundan 17 bıçak darbesiyle yaralamaktan ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanan A.G., cep telefonunda gördüğü aşk mesajı nedeniyle ceza indirimi uygulanınca, sekiz yıl dokuz ay ceza aldı.
İzmir Torbalı’daki olay geçen yıl aralık ayında Cumhuriyet Mahallesi, Barış Sitesi’nde meydana geldi. İddiasına göre A.G., iki yıl önce evlendiği eşi R.M.G’yi cep telefonuna gelen aşk mesajları nedeniyle yüzünden ve vücudunun 17 yerinden yaraladı. 
İzmir Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Eşini kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada son kez hâkim önüne çıkan A.G. şunları söyledi:
“Son zamanlarda evliliğimizde bazı sıkıntılar vardı. Erkekler sık sık aramaya başladı. Cep telefonunu kontrol edince aşk mesajlarına rastladım. Ben TIR şoförü olarak çalışıyorum. Sık sık şehir dışına çıkmaktayım. Bir gün eşimin çalan telefonunu açtım. Karşıma M. isminde bir erkek çıktı. Benim sesimi duyunca kapattı. Eşime bu kişinin kendisini niye aradığını sordum, ‘Kendisiyle daha önce bir süre arkadaşlık yaptım’ diye cevap verdi. Bizim kazancımızla alamayacağımız şeyler aldığını, zarflarda kendisine para geldiğini gördüm. Aramazıdaki kavganın daha fazla büyümemesi için otele gidip yerleştim. Bana boşanma davası açtığını öğrendim. Minibüsle eve doğru giderken, Y.B.’nin otomobilinde eşimi gördüm. Eve gittim. Eşimin cep telefonunda Y.B’nin attığı ‘Bugün öğlen kaçalım mı’, eşimin de ‘Kaçalım’ yazdığı mesajları gördüm. Bana Y.B., ile ilişkisi olduğunu, benim verdiğim paranın yetmediğini söyledi. Bu sözler üzerine kendimi kaybettim.” 
R.G., ise eşinin yalan söylediğini, hiçbir erkekle birlikte olmadığını ve sadece çalıştığı işyerinden, bu erkeklerle tanıştığını söyledi. R.G., “Eşim çok kıskanç birisi. Kendisiyle ikinci evliliğimi yaptım. Bahsettiği erkelerle sadece müşteri ilişkim var. Son beş aydır eşimle aramızda tartışmalar baş göstermişti. Y.B., bana yardımcı oldu. Annemin hastalığını anlatıyordum. Ben kendisine samimiyetten dolayı ‘Aşkım canım’ gibi sözlerle mesaj gönderiyordum. Kendisi de aynı şekilde cevaplar yazıyordu. Zarf içerisinde para geldiği yalan. Eşim, evliliğimiz boyunca çalışmadı, kendisine ben baktım. Sağ olduğuma inanamıyorum. Kendisinden şikâyetçiyim” dedi.
Mahkeme heyeti sanığı önce ömürboyu hapis cezası verdi. Eşinin cep telefonunda gördüğü mesajları indirim nedeni sayıp, cezasını sekiz yıl dört aya düşürdü. Sanığa kullandığı bıçak nedeniyle de beş ay ceza verildi.