Eşekten düşmemiş, kocası öldürmüş

Eşekten düşmemiş, kocası öldürmüş
Eşekten düşmemiş, kocası öldürmüş
Düzce'de 3 yıl önce ölü bulunan ve ailesi tarafından 'eşekten düştü' denilerek jandarmanın bu yöndeki raporunun ardından gömülen kadının, eşi tarafından başından vurulduğu tespit edildi.

DÜZCE - 2010 yılında Yığılca'nın Bekirler Köyü'nde meydana gelen olayda tarihinde, tarlada başı kanlar içindeki bulunan Fatma Toprak için eşi Mehmet Toprak ve ailesi genç kadının eşekten düşerek öldüğünü iddia etti.

Jandarma da, Fatma Toprak'ın başına aldığı sert darbeyle öldüğü yönünde rapor hazırladıktan sonra genç kadının cenazesi köyde toprağa verildi.

Anne Hacer ve baba Bayram Zengin, kızları Fatma Toprak'ın ölümüyle ilgili şüpheleri olduğunu belirterek, savcılığa şikayette bulundu.

Savcılığın talimatıyla Fatma Toprak'ın mezarı, geçen yıl 17 Ekim'de açıldı. Alınan kemikler Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı inceleme sonucu Fatma Toprak'ın kafatasında, tüfekten çıkan saçmaların bulguları tespit edildi.

Polis, Adli Tıp Kurumu'nun raporunun ardından, Fatma Toprak'ın İstanbul Üsküdar'da bir vakıfta çalışan eşi Mehmet Toprak'ı gözaltına aldı. Mehmet Toprak eşini köyde yaşayan bir kişiyle ilişkisi olduğunu iddia ederek öldürdüğünü itiraf etti. Polis, Mehmet Toprak'ın cinayeti işlediğini bilen dedesi Mehmet Toprak ile babaannesi Ayşe Toprak'ı da gözaltına aldı.

Mehmet Toprak, 'kasten adam öldürmek, dedesi Mehmet Toprak ve babaannesi Ayşe Toprak ise 'yardım ve yataklık' suçundan Düzce Adliyesi'ne sevk edildi.

DHA - Hasan KAYA