Esenboğa'daki uçak seferlerine kar engeli

Yoğun kar yağışı ve görüş mesafesinin düşük olması nedeniyle Esenboğa Havaalanı'ndaki iç ve dış hat uçak seferleri yapılamıyor.

Başkentte öğle saatlerinde başlayan kar yağışı kentte yaşamı felç etti. Esenboğa Havalimanı'ndaki yoğun kar yağışı ve görüş mesafesinin düşük olması nedeniyle iç ve dış hat uçak seferleri saat 14.00'den itibaren yapılamıyor.
Ankara'dan yapılması gereken uçak seferleri ertelenirken, uçak seferlerinin yeniden başlaması için Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) bağlı ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Esenboğa Havalimanı'na inmesi gereken uçakların bir kısmı da kötü hava koşulları nedeniyle Antalya'ya inmek zorunda kaldı. Esenboğa Havalimanı yetkilileri, hava koşullarının normale dönmesinden sonra uçak seferlerine yeniden başlanacağını belirtti. Öte yandan, THY'nin, saat 17.30'daki Ankara-Muş uçak seferi, Muş'taki kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün verdiği bilgiye göre, halen devam eden kar yağışı, akşam saatlerinde etkisini kaybedecek. Kar yağışının yarın da hafif şekilde sürmesi bekleniyor. Hava sıcaklığı, başkentte bu gece -5 derece olacak. Sıcaklıkların, yarın ve 8 Ocak Perşembe günü gündüz -2, gece -8 derece civarında olması bekleniyor.
Meteoroloji yetkilileri, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olmalarını istedi.