Esenyurt'ta plastik fabrikası yanıyor

Esenyurt'taki bir plastik fabrikasında sabah saatlerinde çıkan yangında, binanın bir bölümü çöktü. Söndürme çalışmaları sürüyor...

Esenyurt'taki bir plastik fabrikasında sabah saatlerinde çıkan yangını söndürme çalışmaları sürerken, binanın bir bölümü çöktü.
Evren Oto Sanayi Sitesi'ndeki Hakan Plastik A.Ş'ye ait üç katlı fabrikanın plastik sandalye, masa ve boru gibi ürünlerin bulunduğu depo bölümünde sabah saatlerinde çıkan yangın, kısa sürede diğer katlara da sıçradı.
İtfaiye ekipleri alevler içinde kalan fabrikaya müdahale ederken binanın bir bölümü çöktü. İtfaiye, alevlerin yan taraftaki Elit Pasta ve Çikolata Fabrikası'na sıçramaması için yoğun çaba gösteriyor.
Oluşan yoğun dumanın, rüzgarın da etkisiyle itfaiye ekiplerinin üzerine gelmesi, söndürme çalışmalarını olumsuz yönde etkiliyor.
Binada herhangi bir çalışanın bulunmadığı belirtilirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Sabri Yalın, yangını alt ve üst katlardan kıskaç
altına almaya çalıştıklarını söyledi.
Fabrikanın yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olduğunu ifade eden Yalın, yanan plastik maddelerin çıkardığı zehirli gazlar nedeniyle dikkatli davrandıklarını bildirdi.