Eşi ve kızının cesedine sarılıp yalvardı

Eşi ve kızının cesedine sarılıp yalvardı
Eşi ve kızının cesedine sarılıp yalvardı

Mehmet Hanefi Ortaş, eşiyle kızının cesedine sarılıp ağladı. FOTOĞRAFLAR: SÜHEYLA GÖZDERELİLER / DHA

YALOVA - Caddeden karşıya geçmek isteyen Örtaş ailesine otomobil çarptı. Hafif yaralandığı kazada eşini ve kızını kaybeden Mehmet Hanefi Ortaş ise cesetlere sarılarak ‘Ne olur ölmeyin’ diye ağladı.
45 yaşındaki Mehmet Hanefi Ortaş, eşi 32 yaşındaki Güler ve beş yaşındaki kızları Merve Ortaş ile Bursa’daki akrabalarını ziyaret ettikten sonra İstanbul’daki evlerine dönmek üzere kamyonetle yola çıktı. Örtaş, Yalova’nın Çiftlikköy ilçesindeki E-130 karayolunda bir restoranda yemek molası vermek için kamyonetini park etti. Kamyonetten inen anne Güler ve kızı Merve Ortaş’a yolun karşısına geçmeye çalışırlarken Kocaeli’den Yalova’ya giden R.A’nın kullandığı otomobil çarptı.
Mehmet Hanefi Ortaş’ın hafif yaralandığı kazada Güler Ortaş ile kızı Merve olay yerinde yaşamını yitirdi.
Eşi ve kızı gözleri önünde ölürken sinir krizi geçiren Mehmet Hanefi Örtaş, üzerleri cesetlere sarılıp eşi ve kızının saçlarını okşayarak “Ne olur ölmeyin. Allahım bu bir rüya olsun. Ben şimdi ne yapacağım? Keşke ben ölseydim” diye ağladı. Ortaş, daha sonra cesetleri kucaklayıp hastaneye götürmek istedi. Olay yerindeki polis ve 112 Acil Servis görevlileri de Mehmet Hanefi Ortaş’ı sakinleştirmekte zorlandı. (dha, aa)