'Eşimde tifo başlangıcı var'

Yaklaşık 8 bin kişinin ishale yakalandığı Malatya'da şebeke suyunda kirlilik tespit edilmesine karşın, sonuçları kabul etmeyen AKP'li Belediye Başkanı Cemal Akın, eşinde tifo başlangıcı olduğunu doğruladı.

MALATYA - Yaklaşık 8 bin kişinin ishale yakalandığı Malatya'da şebeke suyunda kirlilik tespit edilmesine karşın, sonuçları kabul etmeyen AKP'li Belediye Başkanı Cemal Akın, eşinde tifo başlangıcı olduğunu doğruladı. Akın, hastalığın salgınla ilgisinin olmadığını savundu.
'Suyu şov diye içmedim'
Malatya'da incelemeler yapan CHP heyetinin, Başkan Akın'ı eleştirerek, "Eşinin de tifo olduğunu duyduk" açıklamasının ardından Akın, bunu doğruladı. Cemal Akın, kayınbiraderini bir yıl önce kazada kaybettiklerini, bundan dolayı eşinin büyük üzüntü yaşadığını ifade ederek, "Bu olaydan sonra eşimin vücut direnci düştü. Zaman zaman hastalıklara yakalanıyor. Son olarak, eşime doktorlar tifo başlangıcı teşhisi koydu. Genel sağlık durumunda bir problem yok" diye konuştu. Akın, suların temiz olduğunu ispatlamak için kameraların önünde su içtiği iddiasıyla ilgili ise şöyle konuştu: "Şov olsun diye yapmadım. Bende faranjite var. Tablet kullanıyordum, o sırada tablet yoktu. Önüme su konuldu. Ben de içtim. Bir dönem çayda radyasyon olduğu söylendi. Dönemin bakanı Cahit Aral çay içmişti. Ben böyle olsun diye yapmadım."
Salgın kontrol altında
Sağlık Bakanlığı tarafından Malatya'ya gönderilen dört kişilik uzman heyet ise, çalışmalarını dün tamamladı. Sağlık İl Müdürü Dr. Sezai Demirel, "İshalli insan sayısı düştü Salgın kontrol altına alındı. Hiper klorlamaya geçildi" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7650427650420

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.