'Eşimi dövdüğüm için herkesten özür dilerim'

'Eşimi dövdüğüm için herkesten özür dilerim'
'Eşimi dövdüğüm için herkesten özür dilerim'

Mustafa Kadıncı (üstte ve yanda ortada) eşi İpek?e vurduğu için bir yıl dört ay ceza almıştı. FOTOĞRAF: DHA FOTOĞRAF: Ahmet Özler / AA

Kadın hâkim, eşini döven Mustafa Kadıncı adlı kocanın hapis cezasını, 1000 adet 'özür' ilanı ilçede tek tek dağıtmaya çevirdi

KASTAMONU - Eşini döven Mustafa Kadıncı’ya üzerinde, ‘Eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç halkından özür diliyorum’ yazılı 1000 broşür dağıtma ve 50 fidan dikme cezasına çarptırıldı.
Kastamonu’nun Araç ilçesi Şiringüney köyünde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Mustafa Kadıncı, eşi 23 yaşındaki İpek Kadıncı’yı dövdü. Kadıncı şikâyetçi olurken, kadın hâkim Aslıhan Limon, Kadıncı’ya ‘eşe karşı basit yaralama’ suçundan altı ay, kişiyi hürriyetten yoksun kılma’ suçundan da bir yıl dört  ay hapis cezası verdi.
Hâkim bir yıl dört ay hapis cezasını, üzerinde iri puntolarla yazılmış, ‘Eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç halkından özür diliyorum. Mustafa Kadıncı’ yazılı 1000 el broşürünü ilçede bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personele ve Kastamonu Caddesi’nden geçenlere birer tane verecek şekilde dağıtmaya çevirdi. Hâkim ayrıca Mustafa Kadıncı’nın, Orman İşletme Müdürlüğü’nün uygun gördüğü yere 50 fidan dikmesine karar verdi.

Keşke para cezası olsaydı
Aynı suçu yeniden işlemesi durumunda hapis yatacak olan Mustafa Kadıncı bastırdığı broşürleri adliye tarafından görevlendirilen personel eşliğinde kararda belirtilen yerlerde dağıttı. Mustafa Kadıncı, karardan memnun olmadığını belirterek, “Cezayı ağır buldum. Para cezası olsa daha iyi olurdu” dedi.
İpek Kadıncı da  karardan memnun olduğunu söyledi. (dha, aa)