Eşine 'aldatma testi' yaptı, kendini savcının karşısında buldu

Eşi K.L.'nin kendisini aldatıp aldatmayacağını sınamak için cep telefonuyla ‘cinsel tacizde’ bulunan A.L., kendini savcı karşısında buldu.

EYÜP KELEBEK- TUNCAY ÇANKAYA

BİLECİK'in 7 bin nüfuslu Pazaryeri İlçesi, kamu görevlisi oldukları ileri sürülen karı- koca arasında geçen ‘cinsel içerikli’ mesajla karıştı. Eşi K.L.'nin kendisini aldatıp aldatmayacağını sınamak için cep telefonuyla ‘cinsel tacizde’ bulunan A.L., kendini savcı karşısında buldu.

Pazaryeri'nde bir kamu kuruluşunda görevli olduğu ileri sürülen A.L., çok sevdiği eşi K.L.'nin kendisine sadakatini sınamak istedi. Eşine söylemeden yeni bir cep telefonu alan A.L., yazdığı cisel içerikli mesajı, numarasını gizleyip karısı K.L.'ye gönderdi.

Mesajın hangi telefondan geldiğini öğrenemeyen K.L., hiç tereddüt etmeden savcılığa başvurarak, ‘cinsel tacize uğradığını’ ileri sürdü ve şikayetçi oldu. İnceleme başlatan savcılık, K.L.'nin kullandığı cep telefonu operatörüne başvurarak, o tarih ve saatte mesaj gönderen numarayı saptadı.

‘TACİZCİ’ KOCASI ÇIKTI

Cep telefonu operatöründen gelen yazıda, mesajı gönderen kişinin K.L.'nin eşi A.L. olduğu ortaya çıktı. Savcılığa getirilen A.L. ifadesinde, “Karım K.L.'yi çok seviyorum. Onun beni aldatıp aldatmayacağını sınamak için böyle bir yola başvurdum, pişmanım” dedi. ‘Cinsel taciz’ suçlamasıyla şikayetçi olduğu meçhul kişinin eşi A.L. olduğunu öğrenen K.L. de şikayetinden vazgeçip geçmemekte tereddüt etti. Bu durumda A.L., eşini sınamak isterken ‘cinsel taciz’ suçlamasıyla 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmakla karşı karşıya kaldı.

‘BOŞANMA SÖZKONUSU DEĞİL’

Pazaryeri Adliyesi'nde olayla ilgili gelişmeleri araştıran DHA muhabirleri, K.L.'nin şikayetinden henüz vazgeçmediğini saptadı. Adliyedeki yetkililer henüz dava açılmadığını belirterek, “Dava ve boşanma sözkonusu değil” dedi. Aynı yetkililer, A.L. ve K.L.'nin aile birliği devam ettiği için kimliklerini gizli tutmaya özen gösterildiğini söyledi. Emniyet Müdürü Kerim Karaboğa, “Emniyette herhangi bir işlem yapılmadı. Bize başvuran olmadı, olay doğrudan savcılığa intikal etmiş” dedi. (dha)