Eşine kırık şişe ile işkence etti

Eşiyle sorunları olan Rabiye Özdemir, çocuklarının gözleri önünde eşinden işkence gördü. Üç gün tedavi gören kadın, "Bu kişiyle 14 yıl evli kaldığım için utanıyorum" dedi.
Haber: FEVZİ KIZILKOYUN / Arşivi

ANKARA - Eşiyle sorunları olan Rabiye Özdemir, çocuklarının gözleri önünde eşinden işkence gördü. Üç gün tedavi gören kadın, "Bu kişiyle 14 yıl evli kaldığım için utanıyorum" dedi.
Üç çocuk annesi 33 yaşındaki Rabiye Özdemir, aile içi şiddet ve geçimsizlik yaşadığı gerekçesiyle, 14 yıllık eşi 40 yaşındaki Saffet Özdemir'den ayrılmak için boşanma davası açtı. Rabiye Özdemir, 22 Temmuz'da açtığı davanın ardından, İstanbul'da yaşayan ailesinin yanına gitti. Çocuklarını ise eşinin ailesinin yanında bırakmak zorunda kaldı.
'Yuva'ya dönüş
Ankara Büyükşehir Belediyesi Araştırma Planlama ve Koordinasyon Dairesi'nde görevliyken Nevşehir'e tayini çıkan Saffet Özdemir, üç çocuğunu da alıp İstanbul'daki eşinin yanına giderek, onu Ankara'daki evlerine dönmeye ikna etti. Çift, Saffet Özdemir'in ailesinin Rabiye'yi istememesi üzerine huzursuzluk yaşamaya başladı.
Çift, baskıya dayanamayarak, geçen salı 4 yaşındaki kızları Arzu ve 12 yaşındaki oğulları Onur'u da alarak bir otele yerleşti. Oğulları 8 yaşındaki Mert ise, amcasında kaldı. Çiftin otele yerleşmesinden kısa süre sonra Saffet Özdemir'in ailesi aradı. Saffet Özdemir, önce ailesiyle, ardından da eşiyle tartıştı. Sinirlenen Saffet Özdemir, çocuklarının önünde eşini yumruklayarak yere düşürdü ve başına şişeyle vurdu. Özdemir, kırılan şişeyle eşinin yüzünü ve vücudunun çeşitli yerlerini kesti.
Olay yerine gelen polis, Rabiye Özdemir'i Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdı. Gözaltına alınan Saffet Özdemir ise, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Rabiye Özdemir ise hastaneden çıkınca savcılığa başvurarak eşinin kendisini öldürmek istediği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.


    http://www.radikal.com.tr/7540837540830

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.