Eşini 25 yerinden bıçakladı

Eşini 25 yerinden bıçakladı
Eşini 25 yerinden bıçakladı

Şener Yerci, karısını öldürdüğü polis tarafından inceleniyor. fotoğraf: dha

MERSİN - 34 yaşındaki Şener Yerci, kendisini aldattığından şüphelendiği eşi 25 yaşındaki Gübinşah Yerci’yi 25 yerinden bıçaklayarak öldürdü.
Önceki gün saat 21.00 sıralarında Akbelen Mahallesi’nde bir süredir işsiz olan Şener Yerci, kısa süre önce bir reklam ajansında işe başlayan eşi iki çocuk annesi Gübinşah Yerci’yi işyerinde ziyarete gitti. Eşini, işyerinin dışında cep telefonu ile konuşurken gören Şener Yerci, yanına yaklaşarak kiminle konuştuğunu sordu. Eşinin, bir kadın arkadaşı ile görüştüğünü söylemesine rağmen buna inanmayan Şener Yerci, elinden aldığı telefonla son görüşme yapılan numarayı tekrar aradı. Telefona bir erkeğin yanıt vermesi üzerine aldatıldığı düşüncesine kapılıp öfkelenen Yerci, telefonu yere fırlatıp kırdıktan sonra eşini bir taksiye bindirip, eve getirdi. Çocuklarını dışarı çıkartan çift tartışmaya başladı.
Tartışmanın büyümesi üzerine öfkeli koca, mutfaktan aldığı bıçakla eşine rastgele vurdu. Şener Yerci’nin teslim olmasından sonra eve giden polis, Gülbinşah Yerci’nin cesediyle karşılaştı. Vücudunda 25 bıçak darbesi saptanan genç kadının cesedi, yapılan incelemenin ardından Mersin Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Şener Yerci ise gazetecilerden yüzünü gizlemeye çalışırken “Çok pişmanım” diye bağırıyordu. (dha)