Eşini baltayla öldüren adama 'şiddetli elem' indirimi

Eşini baltayla öldüren adama 'şiddetli elem' indirimi
Eşini baltayla öldüren adama 'şiddetli elem' indirimi
Eşi Gülay Armağan'ı baltayla öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan sanık için mahkeme, "Atılı suçu şiddetli elemin sonucu olarak işlediği mahkememizce kabul edildi" dedi.

İSTANBULÜmraniye’de eşi Gülay Armağan’ı baltayla öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Metin Armağan’ın karar duruşması görüldü.


‘BU COĞRAFYADA ÇOK CİNAYET İŞLENİYOR’
Anadolu Adalet Sarayı 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Metin Armağan, Gülay Armağan’ın kardeşi müşteki Serkan Kaya ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz alan müşteki avukatı Eren Keskin, sanık hakkında tahrik hükümleri uygulanmaması gerektiğini belirterek, "Bu coğrafyada çok fazla cinayet işleniyor. Sanık tahrik uygulanmaksızın cezalandırılmalı" dedi. Son sözü sorulan sanık Metin Armağan ise, diyecek bir şeyi olmadığını ifade etti.


‘ÖLDÜRME EYLEMİ EŞİNDEN KAYNAKLI’
Mahkeme, sanık Metin Armağan’ı ‘Kasten öldürme’ suçunu işlediği gerekçesiyle, önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanığın öldürme eylemini Gülay Armağan’dan kaynaklanarak işlediğini belirten mahkeme, “Sanık atılı suçu şiddetli elemin sonucu olarak işlediği mahkememizce kabul edildiğinden, maktul Gülay Armağan’ın eşinin kardeşi ile rızasıyla cinsel birliktelik yaşadığının anlaşılması dikkate alınarak 21 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verilmiştir" dedi. Sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alan mahkeme heyeti, cezayı 17 yıl 6 aya indirdi.


SANIĞIN KARDEŞİNE VERİLEN CEZA ERTELENDİ
Gülay Armağan ile ilişki yaşadığı öne sürülen sanığın ağabeyi Daimi Armağan ise, Gülay ve Metin Armağan’ın rızası olmadan ortak ikametlerine girdiği gerekçesiyle, 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlamasıyla aldığı ceza sabıkasız olması nedeniyle ertelendi. Öte yandan duruşma öncesi bir grup kadın , “Erkekler Öldürüyor, Devlet Koruyor" şeklinde pankart açarak basın açıklaması düzenledi.


OLAYIN GEÇMİŞİ
Gülay Armağan, 3 Aralık 2011 tarihinde kocası tarafından İstanbul Ümraniye'de öldürülmüş ve iddialara göre kocasının ağabeyinin 2 yıl boyunca tecavüzüne uğramıştı. Durum ortaya çıktığında Metin Armağan eşi Gülay Armağan'a boşanma davası açmıştı. 2 Aralık 2011 tarihinde görülen boşanma davasından bir gün sonra Metin Armağan, eşi 36 yaşındaki 2 çocuklu Gülay Armağan'ı baltayla kafasına vurarak öldürmüştü.


ARZU KAYA / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115488411548845

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yontmataş Devri Adaleti - X120

  Kardeşlerden biri tecavüzcü diğeri bir insanı baltayla doğrayacak kadar gözü dönmüş.Irz düşmanı olan, tecavüzden değil konut dokunulmazlığını ihlal ettiği için yargılanıyor. Üstelik cezası erteleniyor. Baltalı kardeşin işlediği suçun sorumlusu da kadınmış meğer. Onun da cezası hafifletiliyor. Yargı ve emniyet artık tamamen muhalif hareketleri kriminalize edip, sapıklığı caniliği legalize etmeye yarayan kurumlar haline geldi.

  ... - noelon

  yakışır kindar nesillere ve hamilerine...!

  Dario Argento filmi filmi - kirpiikilemi

  Fransa'da çarmıha gerilen genç kız, Suudi Arabistan'da 5 yaşındaki kızına tecavüz edip öldüren vaize olabilecek en düşük cezanın verilmesi, Türkiye'de protestocu kadınları döven adamlar, karısını doğruyan adama yargıdan indirim, elbisesi yüzünden işinden atılan televizyon sunucu hanımefendi... Magazine bakayım diyorum, Miranda Kerr moda sektörünün kadını nasıl aşağıladığını, Madonna gençlik yıllarında New York'ta tecavüze uğradığını anlatıyor. Ne diyebilirim, bu kadar nefret edilen, bu kadar şiddete, tacize, tecavüze, psikolojik baskıya rağmen hayatı devam ettiren bir cinsin üyesi olmaktan insanın gurur duyası geliyor.

  MAHKEME - pispor

  Kadına şiddeti destekliyor daha fazla kadın öldürün diyor

  bir yönetim biçimi - demlicay2011

  büyük toplulukları yönetmek için devlet torpili ve el altından sopa gösterme işe yaramıştır yarayacaktır böyle olursa. amaçta bu zaten. tebik ederim ve çalışma hayatınızda başarılar dilerim. avurupa malı muhtaçları hangi marka leptopta yazdınız kararı.