Eşini bıçakladı, otomobille ezdi, cezasında indirim istendi!

Eşini bıçakladı, otomobille ezdi, cezasında indirim istendi!
Eşini bıçakladı, otomobille ezdi, cezasında indirim istendi!
Konya'da boşandığı eşi 31 yaşındaki Özlem Işık'ı, sekiz yerinden bıçaklayıp, otomobille üzerinden geçerek öldüren Kamil Çolak için ağırlaştırılmış müebbet yerine, 'haksız tahrik' indirimi uygulanarak 24 yıla kadar hapis cezası istendi.

KONYA - 25 Nisan 2014 günü Konya- Akören karayolunun 10'uncu kilometresinde yol kenarında kanlar içinde bir kadının hareketsiz yattığını görenler, polis ve 112 Acil Servis'e haber verdi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri vücudu 8 yerinden bıçaklanan kadının öldüğünü saptadı. Polis ise yaptığı inceleme cesedin üzerinden de otomobilin geçtiğini tespit etti.

Polis, yaptığı araştırmada öldürülüp yol kenarına atılan kadının, saat 03.00 sıraların annesi Şerifana Işık tarafından polis merkezine kayıp başvurusunda bulunan Özlem Işık olduğunu belirledi. Bir temizlik şirketinde çalışan, 7 ve 9 yaşında iki kızı olan Işık'ın, 10 yıllık eşi Kamil Çolak'tan 9 ay önce boşandığını saptadı. Işık'ı, boşandığı eşinin öldürmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran polis, eşini bıçaklarken elinden yaralanan ve tedavi için özel bir hastaneye giden Çolak'ı yakalayarak gözaltına aldı. Yapılan sorgulamasında suçunu itiraf eden Koçak, tutuklandı.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Kamil Çolak, yeniden hakim karşısına çıktı. Çolak hakkında, İstanbul Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Kurulu’nun ‘sanığın akıl sağlığı yerindedir’ raporu verdiği açıklandı.ESKİ EŞİ CAN ÇEKİŞİRKEN OTOMOBİLLE EZMİŞ

Cumhuriyet Savcısı, mahkeme heyetine sunduğu mütalaasında, öldürülen Özlem Işık ile Kamil Çolak’ın olaydan 9 ay önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandıklarını, boşanmadan önce de Çolak'ın, eşine şiddet uyguladığı için yargılandığını hatırlattı. Savcı mütalaasında, Özlem Işık’ın erkek arkadaşı H.A., arasında ilişkinin olmasının boşanmayı etkileyecek bir hususun olmadığını söyledi. Kamil Çolak'ın, çocuklarını göstermediği gerekçesiyle olay günü Işık ile buluştuğu belirtildi.
Mütalaada, Çolak ile Işık'ın, çocukları göstermeme ve H.A. ile olan ilişkisi nedeniyle aralarında tartıştığı; tartışmanın ardından Kamil Çolak'ın, Özlem Işık’ı evine bırakıp hem de çocuklarını görmek istemesi üzerine birlikte yola çıktıkları belirtildi. Ancak Gödene mevkiine geldiklerinde çocukları görmek istemesinde ısrar etmesi üzerine Özlem Işık’ın 'Çocuklarım senden değil' demesi üzerine sanığın, aracında bulundurduğu bıçakla Işık'ın önce göğsüne ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayıp, araçtan indirip yolun kenarına attığı, sonra da kadının üzerinden otomobille geçip kaçtığının anlaşıldığı belirtildi.

HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ İSTENDİ

Özlem Işık’ın otopsisinde karnında oto lastik izlerinin tespit edildiğini belirten Cumhuriyet Savcısı, mütalaasında sanık Kamil Çolak'ın, Özlem Işık'ı, 'canavarca hisle kasten öldürdüğü'; ancak Işık'ın, sanığa 'çocuklar senden değil' demesi, olayın haksız tahrik altında işlendiğine kanaat getirerek, ağırlaştırılmış müebbet yerine, 18 yıldan 24 yıla kadar hapsini istedi.
Mahkeme heyeti, sanık avukatının savunma için süre istemesi üzerine duruşmayı 4 Mart 2015 tarihine erteledi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/129549712954974

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haksiz tahrik.... - guvent

  ammada uydurma ben hakim olsaydim bu teklifi reddederdim,nedenmi??olen kadin,kotu muameleye maruz kalan kadin,bicaklanan kadin guc dengesi olarak madur olan kadin,hayati elinden alinan kadin ....peki bu durumun sebebi ne??? Kadin olmasi,demekki birileri kadini hedef gostermis erkegi ustun gostermis ki bu ulkede hergun kadin cinayeti oluyor!!! acaba bunun tersi olsa kadinlar degilde hergun erkekler oldurulse ne olurdu acaba!!??? iste bunun icin kadina sadece secimlerde oyunu almak icin insan muamelesi yapip,sabahi kimliklerini unutmamaliyiz!,kadinlarda kendilerini hersecim sonunda unutani bu secimde unutmalilar.cunku kadin kutsaldir, kadin anadir, kadin bir ailenin bir ulkenin temelidir.temel olan kadindir,erkek degil.lafa geldimi cennet kadinlarin ayagi altindadir deyip,is cikara bindimi kinini nefretini gucunu savunmasiz kadinin uzerinde gosteren toplumlar medeni olamazlar,insn olamazlar.

  Kanit? - vol

  Kadincagizin oyle dediginin kaniti nedir? Katilin oyle soylemesi mi?

  Iyide - Kelebek

  iyide yalan söylemedigi ne malum.. Yani kandin ölmüs, adam istedigini der kendini kurtarmak icin. Bu nasil Adalet. O yüzdenmi Türkiyede kadina karsi olan siddet son yillarda 40% artmis durumda..

  Hakimler,köfteler ve daha neler - user406956

  Bu haberin neyine yorum yazmalı?O savcı meslekten el çekmeli ve teşhir edilmeli.