Eşini döven doktora meyhane yasağı

Karısını döverek burnunu kıran doktora 'alkollü yerlere gitmeme' cezası verildi.

KOCAELİ- Karısını döverek burnunu kıran doktora 'alkollü yerlere gitmeme' cezası verildi.
Derince ilçesinde oturan doktor K.İ., geçen yılın mart ayında evde alkol aldığı sırada eşi ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine K.İ., eşi M.G.İ.'yi darp etti. Burnu kırılan M.G.İ.'nin şikâyetçi olması üzerine Kocaeli 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan doktor K.İ., evde alkol alırken eşi ile tartıştıklarını, tokat attığı eşinin burnunun kırıldığını belirterek, hakkındaki suçlamaları kabul etti.
Müştekinin davasından vazgeçmesi üzerine eylül ayındaki duruşmada mahkeme, 'evlilik birliğinin sarsılmasını önlemek amacıyla' doktor K.İ.'ye, 10 ay hapis cezası yerine seçenek yaptırım uygulayarak, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 50/f-d maddesi uyarınca 10 ay alkol satışı ve servisi yapan ve alkollü içki kullanılan yerlere gitmeme cezası verdi. Kocaeli Savcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şubesi Müdürlüğü'ndeki görevliler tarafından sürekli izlenen K.İ.'nin 'alkollü içki kullanılan yerlere gitmeme' cezası, temmuz ayında sona erecek.
Borçlulara ev hapsi
Bu arada, karşılıksız çek vermek, mal beyanında bulunmamak ve borcunu yasal sürede ödememek suçundan Kocaeli Asliye Ceza Mahkemesi ile icra mahkemelerince, 65 yaşından büyük olduğu için ikisi kadın dört kişiye, 10 gün ile 15 gün arasında konuttan çıkmama cezası, dokuz kişiye de adli kontrol altında bulunma cezası verildi. Ev hapsindeki kişileri evine gidip kontrol eden Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şubesi Müdürlüğü'ndeki görevliler, diğer taraftan adli kontrol altındaki kişilerin düzenli olarak imza atıp atmadığını da takip ediyor.