Eşini döven kadına ceza

Boşanma davası açan eşi Eşref Hakan Tokatlıoğlu'nu sokakta tekme tokat dövdüğü ileri sürülen Tülin Tokatlıoğlu'na altı ay eve yaklaşmama cezası verildi.
Haber: BAHRİ KARATAŞ / Arşivi

İZMİR - Boşanma davası açan eşi Eşref Hakan Tokatlıoğlu'nu sokakta tekme tokat dövdüğü ileri sürülen Tülin Tokatlıoğlu'na altı ay eve yaklaşmama cezası verildi.
44 yaşındaki işadamı Eşref Hakan Tokatlıoğlu, 15 yıl önce evlendiği 41 yaşındaki Tülin Tokatlıoğlu'ndan şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle boşanmak için İzmir 3. Aile Mahkemesi'nde dava açtı. Tülin Tokatlıoğlu ayrı yaşadığı eşini telefonla arayıp konuşmak istediğini söyledi ve Alsancak İngiliz Kilisesi önünde randevu verdi. Eşref Hakan Tokatlıoğlu, eşinin isteği üzerine telefonda verdiği buluşma yerine
gitti.
İddiaya göre Tülin Tokatlıoğlu randevu yerine gidince eşine saldırıp tekme tokat vurmaya ve yüzünü tırnaklamaya başladı. Araya giren vatandaşlar tarafından ayrılan karı-koca Alsancak Karakolu'na götürüldü.
'Karım beni öldürecek'
Aldığı darbeler sonucu yaralanan Eşref Hakan Tokatlıoğlu, eşinden şikâyetçi oldu. Adli tabip, Eşref Hakan Tokatlıoğlu'na yedi gün iş görmez raporu verdi. Eşref Hakan Tokatlıoğlu ayrıca 4320 sayılı 'Ailenin Korunması Kanunu'ndan yararlanmak istediğini belirtip avukatı aracılığıyla dilekçe verdi. Tokatlıoğlu, dilekçesinde, "Eşim yanıma gelip konuşmak istedi. Nefret ettiğini, beni öldüreceğini söyledi. Tekme ve tokatla vurup, tırnaklarını koluma geçirdi, yüzümü tırmaladı. Olay yerindeki vatandaşlar araya girip ayırdı. Beni bir daha rahatsız etmesini istemiyorum. Bu yüzden Ailenin Korunması Kanunu'ndan yararlanmak istiyorum. Yoksa bu kadın beni öldürecek. Ruhsal rahatsızlığı var. Oğlumla benim yanımda görüşmesini istiyorum" dedi.
Tülin Tokatlıoğlu ise ifadesinde eşiyle barışmak için konuşmaya gittiğini, kendine hakaret edince dayanamadığını ileri sürdü. Önceki gün görülen ve taraflarla avukatlarının katılmadığı duruşmada 3. Aile Mahkemesi Hâkimi Hayri Ayhan, Tülin Tokatlıoğlu'nun, eşi Eşref Tokatlıoğlu ve 9 yaşındaki oğlu B.T. ile aynı evde yaşayan diğer aile bireylerine karşı şiddete veya korkuya yönelik davranışlarda bulunmasının önlenmesi için 6 ay eve yaklaşmamasına karar verdi.