Eşini döven kocaya karakolda imza cezası

Samsun'da eşini döven, çocuklarını da bırakıp evden kaçan kocaya, 1 ay boyunca karakola gidip imza atma cezası verildiİsmail TEMİZ/SAMSUN

Samsun’da eşini dövdükten sonra çocuklarını da bırakıp evden kaçan kocaya, 1 ay boyunca karakola gidip imza atma cezası verildi.
Samsun’un Canik İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde oturan inşaat işçisi 27 yaşındaki Cevdet Aycan, tartıştığı eşi 26 yaşındaki Huriye Aycan’ı dövdü. Bunun üzerine genç kadın yaşları 1 ile 6 arasında değişen 4 çocuğunu bırakıp evi terk etti. Cevdet Aycan da eşinin ardından çocukları evde yalnız bırakıp ortadan kayboldu. Komşularının durumu polise bildirmesi üzerine çocuklar Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınırken, Cevdet Aycan polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Savcılık, ‘Aile yükümlülüğünü yerine getirmeme’ suçundan sanığa, Denetimli Serbestlik Yasası'nın ilgili maddesine göre karakola gidip bir ay boyunca imza atma cezası verdi. Anne Huriye Aycan’ın bulunması için polisin soruşturması ise sürüyor.(dha)