Eşini dövünce çatıdaki vahşet ortaya çıktı

Eşini dövünce çatıdaki vahşet ortaya çıktı
Eşini dövünce çatıdaki vahşet ortaya çıktı

Zanlı Ufuk D., eşi ile mahkemelik olduğu için eve yaklaşmama cezası almıştı. Kardeş Ercan D. de aynı binada başka bir dairede oturuyordu. Fotoğraflar: Ramazan Eğri / dha

Eşinden dayak yiyen kadın polise, 'Kardeşi kayıp, o öldürmüş olabilir' dedi. Çatıda çuvaldan ceset çıkarken, iddiaya göre çocuklar da vahşetin tanığı

İSTANBUL -  Ataşehir’de bir evin çatı katında içinde parçalanıp yakılmış kemik ve et parçalarının yer aldığı bir çuval bulundu. Polis, kemik parçalarının beş aydır kayıp olan 23 yaşındaki Ercan D.’ye ait olduğundan şüphelenirken, ağabey ile diğer aile fertlerini gözaltına aldı. Gözaltındaki ağabeyin çocuklarının, ‘Babam amcamızı öldürüp, bize sobada yakma görüntülerini izlettirdi’ diye ifade verdiği öne sürüldü.
18 yaşındaki bir genç kızın, iddiaya göre erkek arkadaşı tarafından parçalanıp gitar kılıfı içinde çöpe atılmasının ardından, İstanbul’dan ikinci bir vahşet haberi geldi. Ataşehir Yeniçamlıca Mahallesi’nde önceki akşam aile içi kavga ihbarı üzerine eve giden polis ekipleri eşi ile mahkemelik oldukları ve altı ay evden uzaklaştırma kararı bulunan 37 yaşındaki Ufuk D.’nin eşini dövdüğünü tespit edince ifadesini almak üzere polis merkezine götürdü. Polis, Ufuk D.’nin eşi Şenay D.’nin ifadesine başvurunca cinayet ortaya çıktı. Şenay D., ifadesinde “Eşim bizi sürekli dövüyordu. Kardeşi Ercan beş aydır kayıp. Kendisi bizi ‘Bana yanlış yapmayın, sizi de Ercan gibi doğrarım’ diye tehdit ediyor. Banyoda et parçası görmüştük” dedi.
Polis ekipleri, kayıp olan Ercan D. ile aynı apartmanda oturan Ufuk D.’in evinde arama yaptı. Çatı katına çıkan polis ekipleri içinde parçalara ayrılmış ve yakılmış kemik parçaları, çürümüş et ve insan dişi bulunan bir çuval buldu. Daha sonra Olay Yeri İnceleme Ekipleri evde çalışma yaptı. Ufuk D. ile aile fertleri ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Ufuk D.’ye ait olduğu öne sürülen bilgisayar da incelenmek üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülürken kayıp Ercan D.’ye ait olduğu düşünülen kemik parçalarının içinde bulunduğu çuvalın detaylı incelenmesi için Adli Tıp’a götürüleceği belirtildi. Kardeşi Ercan D. ile sık sık büyük kavgalar eden Ufuk D.’nin zaman zaman uyuşturucu kullandığı ve aile içinde de şiddet uyguladığı iddia edilirken polis olayla ilgili  kapsamlı soruşturma başlattı.
Korkunç iddia
Başka bir kadınla yaşadığı belirtilen Ufuk D.’nin çocuklarının, ‘babalarının amcalarını keserek öldürdüğü ve sobada yaktığı görüntüleri cep telefonundan kendilerine gösterdiğini’ iddia ettikleri öğrenildi. (dha)