Eşini dövüp, penseyle dişlerini söktü

Eşini dövüp, penseyle dişlerini söktü
Eşini dövüp, penseyle dişlerini söktü
Samsun'da yıllardır eşine şiddet uyguladığı öğrenilen adam, son olayda eşinin öldüresiye dövdükten sonra penseyle dişlerini söktü.

VEZİRKÖPRÜ - Samsun'un Vezirköprü İlçesi'ne bağlı Darıçayalanı Köyü'nde 50 yaşındaki Veysel M., 55 yaşındaki 21 yıllık eşi Hamide M.'yi tekme tokat dövüp, penseyle 3 dişini de söktü.

Kanlar içerisinde kalan Hamide M., Vezirköprü Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Muayenede, kadının vücudunun çeşitli yerlerinde morluklara ve darbeye bağlı yara izlerine de rastlandı. Burada olayın nasıl olduğunu soran doktorlara "İnek tepti" diyen kadın , Ankara 'da çalışan ve ilk eşinden olan oğlu Hüseyin Dilen'i arayarak olayı anlattı.

Bunun üzerine ilçeye gelen Dilen, annesinin durumunu görünce Cumhuriyet Başsavcılığı 'na giderek şikayetçi oldu.

Savcıya ifade veden Hamide M., eşinin kendisini dövdüğünü ve dişlerini de penseyle çektiğini ileri sürerek, "Beni tekme tokat dövdü. Daha önce de beni hep döverdi. 'Kimseye söyleme seni öldürürüm' diyordu. 2 yıl önce de odunla vurarak kolumu kırdı. Soran olursa 'İnek tepti dersin' derdi. Kimse görmesin diye evden dışarı çıkmadım. Beni sürekli döverek, 'Seni öldürürüm' diye tehdit etti. Korkumdan kimselere durumumu anlatamadım. Penseyle dişlerimi söktü" diye konuştu.

Jandarma tarafından gözaltına alınan Veysel M., iddiaları yalanlayarak, "Dövmedim, elimle itekledim yere düştü" dedi. Şüpheli, sorgusunun ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Eşinden şikayetçi olan Hamide M. ise isteği üzerine oğlu Hüseyin Dilen'e teslim edildi.

DHA - Suat PALA