Eşini, kayınbiraderini, akrabasını öldürüp, 2 kişiyi de yaralayan sanık: Ocağıma ateş düştü

Eşini, kayınbiraderini, akrabasını öldürüp, 2 kişiyi de yaralayan sanık: Ocağıma ateş düştü
Eşini, kayınbiraderini, akrabasını öldürüp, 2 kişiyi de yaralayan sanık: Ocağıma ateş düştü
Serkan T.'yi bıçakla yaraladıktan sonra aynı gün geldiği Eskişehir'de eşi Çiğdem Çeledir'i, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik'i ve uzaktan akrabası Birol İnce'yi tabancayla öldürüp, kayınvalidesi Aynur Çelik'i de yaralayan Soytürk Çeledir: "Ocağıma ateş düştü"...

RADİKAL - Bursa'da geçen 19 Ocak'ta Serkan T.'yi bıçakla yaraladıktan sonra aynı gün geldiği Eskişehir'de eşi Çiğdem Çeledir'i, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik'i ve uzaktan akrabası Birol İnce'yi tabancayla öldürüp, kayınvalidesi Aynur Çelik'i de tabancayla yaralayan Soytürk Çeledir hakkında Birol İnce'yi öldürmek suçundan dava açıldı. Soytürk Çeledir duruşmada, "Ocağıma ateş düştü" dedi. Mahkeme heyeti, sanık hakkında diğer mahkemede de dava açıldığını belirterek dosyaların birleştirilmesi için duruşmayı erteledi.

Otomobil alım-satımı yapan 33 yaşındaki Soytürk Çeledir, bir süre önce Eskişehir'de işlettiği kahvede çalıştıktan sonra Bursa'daki ailesinin yanına dönen 19 yaşındaki Serkan T.'yi Bursa'da bıçakla yaraladı. Aynı gün Eskişehir'e gelen Soytürk Çeledir, kendisinden boşanmak isteyen 8 yıllık eşi 29 yaşındaki Çiğdem Çeledir'in annesi ile birlikte kaldıkları Yenikent Mahallesi'ndeki evine gitti. Soytürk Çeledir tabancayla ateş ederek eşi Çiğdem Çeledir'i, kayınbiraderi 18 yaşındaki Muhammet Murat Çelik ve kayınvalidesi 47 yaşındaki Aynur Çelik'i yaralayıp kaçtı. 4 çocuk annesi Çiğdem Çeledir aynı gün, kayınbirader Muhammet Murat Çelik de 3 Şubat'ta kaldırıldıkları hastanede öldü.

Cinayet şüphelisi Soytürk Çeledir aynı gece 19 Ocak'ta, eşiyle ilişkisi olduğunu öne sürdüğü uzaktan akrabası Birol İnce'yi eskiden köy olan Turgutlar Mahallesi girişindeki mezarlık yanında tabancayla öldürdü. Çeledir 3 Şubat 2015 tarihinde polisler tarafından yakalandı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Eskişehir H Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Tutuklu sanık Soytürk Çeledir hakkında Birol İnce'yi öldürmek suçundan Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın bugün yapılan duruşmasında Soytürk Çeledir mahkeme heyetine polise, savcılığa ve sorgu hakimliğine verdiği ifadelerinin doğru olduğunu belirterek, "Ocağıma ateş düştü. En büyüğü 7 yaşında olan çocuklarım Bergüzar, Hayrunisa, Rümeysa ve Azat'ın ifadelerinin alınmasını istiyorum" dedi.

Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanık Soytürk Çeledir hakkında eş ve kayınbiraderini öldürmek, kayınvaldesini yaralamak suçundan Eskişehir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde de ayrı bir dava açıldığını belirterek dava dosyalarının birleştirilmesi amacıyla duruşmayı 7 Mayıs 2015 tarihine erteledi. 

Soytürk Çeledir hakkında Serkan T.'yi bıçakla yaralamak suçundan da Bursa'da dava açıldığı belirtildi. (Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR/DHA)