Eşini öldüresiye dövmenin bedeli 3 bin TL

Eşini öldüresiye dövmenin bedeli 3 bin TL
Eşini öldüresiye dövmenin bedeli 3 bin TL
Kadını kafasını dolaba sokarak döven koca, 3 bin lira para cezasına çarptırıldı.

İhanetten şüphelenen genç kadın kocasına "Beni aldatıyor musun? Beni bırak ona git o zaman " deyince öldüresiye dövüldü. Kadını kafasını dolaba sokarak döven koca, 3 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Habertürk'ten Sedef Şenkal Demir'in haberine göre, İstanbul Ataşehir'de oturan 25 yaşındaki A.T., 3 yıl önce evlendiği 27 yaşındaki H.T.'nin kendisini aldattığından şüphelendi. Ancak iki yaşında bir çocuğu olan genç kadının bu şüphesi kocası H.T. tarafından feci şekilde dövülmesine neden oldu.

'BAŞIMI DOLABA SOKARAK DÖVDÜ'

Kadını şikayeti üzerine koca hakkında dava açıldı. Son duruşmada evliliği boyunca sürekli eşinden şiddet gördüğünü ve şikayetçi olduğunu söyleyen A.T. "Eşim beni başkasıyla aldatıyordu ama kanıtlayamıyordum. Bir gece eşime telefon geldi, şüphelendim. Daha sonra da telefonunda mesajlar yakaladım. Hep inkar etti. Olay akşamı da bu yüzden tartıştık. ‘Beni aldatıyor musun? Bırak beni git ona' dedim. Bu sözlerim üzerine başımı dolaba sokarak dövdü. Eşimden hamilelik döneminde de doğum sonrası da sık sık şiddet gördüm" dedi.

HAPİS CEZASI PARAYA ÇEVRİLDİ

Şiddet uygulamadığını savunan H.T. ise "Eşim beni iterken sadece tutup onu kendimden uzaklaştırdım. Öyle yaralandı" diyerek suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme H.T.'yi kasten yaralamak suçundan 4 ay hapis cezasına çarptırdı, daha sonra 3 bin lira adli para cezasına çevirerek erteledi.


  http://www.radikal.com.tr/115968811596885

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Taksit - Canbaba68

  Taksit yapılıyor mu bari...

  eee bişey sorsam - fısıltı

  kredi kartına taksit imkanı var mı peki? bir de oldu ki döven kadın oldu aynı meblayı mı ödüyeceğiz? yoksa ayda yılda bir durumla karşılaştık o yüzden size ikramımız olsun ayağınız alışsın mı diyecekler? nedir yani bilelim ona göre hareket edilsin. şimdi çocuk yaşta evlendirilmiş, çalışma hayatından bir haber bir kadın bunu yapsa bedelini ödeyemez işe yaramızın biri için zaten hayatını mahvetmişler bir de cezaevi süreci olmasın garibimin

  İşte kadının Türkiye'deki gerçek durumu budur. - brandywine06

  Kadın bir birey olarak görülmüyor, korunmuyor, öldürmedikçe ona şiddet uygulayan erkek ceza almıyor, öldürürse illa ki bir hafifletici sebep bulunuyor, kadın mezarından kalkıp da yalan söylüyor diyecek değil ya. İşte bu yüzden AKP'lilerin kadınlar hakkında tutturduğu analarımız, bacılarımız söylemine iki kat sinirleniyorum. Biz kadınlar onların anası bacısı olmadan önce insanız ve bireyiz. Ama bunu kabul etmek onlara zor geliyor.

  Erkek - anaximenes

  koşar adım ilerlediğimiz kadını köleleştirme düzenine göre mağdur sayılır. Benzer durumlarda kadını tutuklayacaklar bu gidişle. Hoca'nın Atlantik ötesinden patlattığı şamar da kurtaramayacak kadınları..

  neden - anticapitalista

  bakan hanım da kadınlara dayaktan nasıl kaçacaklarına dair tavsiyeler veriyor, aklına gelene yasa çıkaran hükümet bu konuda neden yasa çıkarıp cezaları arttırmıyor?