Eşinin ailesine kurşun saçtı kendi kızını öldürdü

Eşinin ailesine kurşun saçtı kendi kızını öldürdü
Eşinin ailesine kurşun saçtı kendi kızını öldürdü
Bursa'da şiddet uyguladığı eşinin ailesiyle tartışan Volkan Tür, kendisinden kaçan aracı durdurup kurşun yağdırdı. 2 yaşındaki öz kızını öldürdü, kayınvalidesini yaraladı.

Hakan ÜZER

BURSA’nın İnegöl İlçesi’nde, sürekli dövdüğü iddia edilen eşi ve 2 çocuğunun, eşinin ailesi tarafından evden tarafından götürüldüğünü gören Volkan Tür (28) dehşet saçtı. Kayınbiraderinin kulandığı, içerisinde kayınvalidesi ve kayınpederi ile eşi ve çocukları bulunan otomobili takip edip durduran Tür, tabanca ile kurşun yağdırdı. Tabancadan çıkan kurşunlar arka koltukta oturan kayınvalidenin kucağında bulunan çiftin kızı Sevcan’ın (2) ölümüne, kayınvalide Gülseren Porta’nın (45) ise yaralanmasına neden oldu.

İnegöl’de yaşayan ve hurdacılık yapan Volkan Tür, üç yıl önce Bilecik’in Bozöyük İlçesi’nde oturan Alev Tür (26) ile evlendi. Orhaniye Mahallesi Karanfil Sokak’ta oturan çiftin biri kız 2 çocuğu dünyaya geldi. Ancak aile içerisinde son dönemde şiddetli geçimsizlik başladı. İddiaya göre Volkan Tür, Alev Tür’e sık sık şiddet uyguladı. Yediği dayaklara dayanamayan Alev Tür, önceki gün annesi Gülseren Porta’yı arayıp, “Artık ben bu cehenneme dayanamıyorum. Ne olur beni kurtarın. Gelin alın” dedi. Bunun üzerine Gülseren Porta, saat 23.30 sıralarında eşi Fuat Porta’yı (49) da yanına alıp, oğlu Fikret Porta’nın (25) kullandığı 11 DH 602 plakalı otomobille İnegöl’e geldi. Volkan Tür’ün bulunmadığı sırada eve giren aile, kızları ile torunları Sevcan Tür ve Ali Tür’ü (1) otomobile alıp evden ayrıldı.

‘ÖĞRENİNCE ÇILGINA DÖNDÜ’

Bu sırada, kayınvalidesinin Bozüyük’ten geldiğini öğrenen Volkan Tür, annesi Emine Tür (51) ve babası Ali Tür’ü (54) alarak evin önüne geldi. Volkan Tür, eşi ve çocuklarının, eşinin ailesi tarafından götürüldüğünü görünce çılgına döndü. Kullandığı 26 TE 315 plakalı otomobille aracı takip eden Volkan Tür, 100 metre uzaklıkta bulunan akaryakıt istasyonu önünde durdurduğu otomobilin arka kapısını açıp tartıştığı kayınvalidesine tabancayla rastgele ateş etti. Volkan Tür’ün silahından çıkan kurşunlar, Gülseren Porta’nın eline ve karnına, kucağında oturan Sevcan Tür’ün ise göğsüne isabet etti. Ateş edilmesi üzerine otomobili çalıştıran Fikret Porta hızla olay yerinden uzaklaşırken, Volkan Tür de otomobiline binerek onları takip etmeyi sürdürdü. Aile kurşunun göğsüne isabet ettiğinden haberdar olmadığı Sevcan Tür’ün yaralandığını 20 kilometre gittikten sonra Mezitler 6 Mevkii’nde anladı. Cep telefonu ile polise ve 112 Acil servise haber veren aile, Volkan Tür’ün kendilerini takip etmesi nedeniyle duramadıklarını ve can güvenlikleri olmadığını söyleyerek yardım istedi. Çevrede önlem alan polisler, Fikret Porta’nın kullandığı otomobili Mezitler- 6 mevkiinde durdurdu. Takip eden Volkan Tür’ün otomobilini de durduran polis ekipleri öfkeli kocayı gözaltına aldı.

Çağrılan ambulansa konulan Sevcan Tür, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamazken, kayınvalide Gülseren Porta Bozöyük Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

ARAÇTA TABANCA TÜFEK VE BIÇAKLAR BULUNDU

Olay sonrası gözaltına alınan Volkan Tür’ün kullandığı otomobilden ruhsatsız bir tabanca, bir tüfek ve 3 ekmek bıçağı çıktı. Gözaltına alınan Tür'ün, araca yetişmesi halinde kayınvalidesi, kayınpederi, kayınbiraderi ve eşini öldüreceği öne sürüldü.

KAYINVALİDENİN KÜLODUNDAN DA ŞARJÖR ÇIKTI

Bozöyük Devlet Hastanesi’nde müdahalesi yapılan Gülseren Porta’nın külodundan da, 7.65 mm. çapında tabancaya ait 8 fişek bulunan şarjör çıktı. Otomobilde yapılan aramada silah bulamayan polis, tabancanın aile tarafından dışarı atılmış olabileceğini araştırıyor.

Olayla ilgili soruşturmaya İnegöl Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı. Polis tarafından önce Bozöyük İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Alev Tür ile Fikret, Fuat Porta ve Gülseren Porta’ya küçük kızın öldüğü söylenmedi. Bozöyük’ten İnegöl’e götürülen Volkan Tür’ün sorgusu ise sürüyor. (dha)