Eski AKP milletvekili İlhan İşbilen gözaltına alındı

Eski AKP milletvekili İlhan İşbilen gözaltına alındı
Eski AKP milletvekili İlhan İşbilen gözaltına alındı
AKP İzmir Eski Milletvekili İlhan İşbilen, İstanbul'da gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen İşbilen, emniyet müdürlüğüne götürüldü. Polis, operasyon kapsamında bir dönem Gülen'in doktorluğunu yapan Kudret Ünal'ı da gözaltına almak için işyerine gitti ama bulamadı.

İSTANBUL / ANKARA - İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin sabah erken saatlerde düzenlediği operasyonda  AKP İzmir Eski Milletvekili İlhan İşbilen'i gözaltına aldı.

Gözaltına alınan İşbilen, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. İşbilen gazetecilerin "Neden gözaltına alındınız" sorusuna "Klasik sorular bunlar. Biraz başka soru sorun" yanıtını verdi. İşbilen, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

Polis, operasyon kapsamında bir dönem Gülen'in doktorluğunu yapan Kudret Ünal'ı  da gözaltına almak için Beylikdüzü'ndeki iş yerine gitti. Kapıyı çalan polis, açan olmayınca çevrede bir süre araştırma yaptıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

ANKARA MERKEZLİ OPERASYON

Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hazırladığı dosya kapsamında 'Paralel Yapı Soruşturması'nda Ankara merkezli 10 ilde operasyon başlattı. Operasyon kapsamında 65 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

(DHA)