Eski bakan dolandırıcılık zanlısı

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Bursa polisinin, İstanbul, Ankara ve İzmir'i kapsayan eşzamanlı operasyonunda, eski devlet bakanlarından Saffet Sert'in de aralarında bulunduğu 10 kişi 'nitelikli dolandırıcılık' yaptıkları ve piyasaya sahte para sürdükleri iddiasıyla gözaltına alındı.

BURSA - Emniyet Genel Müdürlüğü ve Bursa polisinin, İstanbul, Ankara ve İzmir'i kapsayan eşzamanlı operasyonunda, eski devlet bakanlarından Saffet Sert'in de aralarında bulunduğu 10 kişi 'nitelikli dolandırıcılık' yaptıkları ve piyasaya sahte para sürdükleri iddiasıyla gözaltına alındı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, konut yapacaklarını söyleyerek çok sayıda kişiyi dolandırdıkları ve yurtdışından sağladıkları sahte paraları piyasaya sürmek istedikleri ileri sürülen kişileri belirledi. Aynı anda dört ilde birden, belirlenen adreslere yıldırım baskınlar yapıldı ve 10 kişi gözaltına alındı.
'Yurtdışı ayağı da var'
Ankara'da yakalanıp Bursa'ya gönderilen Sert'in de aralarında olduğu 10 zanlı sorguya alınırken, operasyonun yurtdışı ayağının da bulunduğu belirtildi. Eski Konya Milletvekili Sert, 1989'da 2. Turgut Özal Hükümeti'nde Etibank'tan sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7362007362000

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.