Eski Beyoğlu Başsavcısı'na hapis

Hayali ihracatçı Turan Çevik, oğlu Ahmet Hilmi Çevik ve damadı Erkan Yıldız'la 'yakın dost' olduğu tespit edilen eski Beyoğlu Başsavcısı Ünal Canpolat 'görevi kötüye kullanmak'tan mahkûm oldu.

ANKARA - Hayali ihracatçı Turan Çevik, oğlu Ahmet Hilmi Çevik ve damadı Erkan Yıldız'la 'yakın dost' olduğu tespit edilen eski Beyoğlu Başsavcısı Ünal Canpolat 'görevi kötüye kullanmak'tan mahkûm oldu. Yargıtay 4. Ceza Dairesi, eski Beyoğlu Başsavcısı Ünal Canpolat'ı 'görevi kötüye kullanma' suçunu işlediği gerekçesiyle 12 ay 15 gün hapis cezasına mahkûm etti.
Cezası ertelenen Ünal Canpolat'ın oğlu Berkay Canpolat ile Turan Çevik'in ortak kurduğu bir şirkette ölümlü bir çatışma yaşanmış ve bu olay kamuoyuna yansımıştı. Ardından Canpolat'ın Turan Çevik ile yakınlığını gösteren fotoğraflar basında yer aldı. Bunun üzerine Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü inceleme başlatmış, eski başsavcı ilk incelemenin sonuçları açıklanmadan emekliye ayrıldı. Yargıtay 4. Ceza Dairesi, Canpolat'ı dün oyçokluğuyla 12 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Canpolat'ın mahkûmiyetine heyet başkanı Niyazi Erdoğan muhalif kaldı.