Eski CHP yöneticisi Tekin Ağırman'ın katil zanlısı eski şoförü

Eski CHP yöneticisi Tekin Ağırman'ın katil zanlısı eski şoförü
Eski CHP yöneticisi Tekin Ağırman'ın katil zanlısı eski şoförü
İşyerinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden eski CHP Tuzla İlçe Başkanı Tekin Ağırman bugün son yolculuğuna uğurlandı. Bu arada Ağırman'ın cinayet zanlısı olarak, eski şoförü tutuklandı.

İSTANBULTuzla'da geçtiğimiz pazartesi günü Mehmet Tekin Ağırman'ın hayatını kaybettiği silahlı saldırıyı eski şoförünün gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Polis saldırıdan sonra Bursa'ya kaçan şüpheli Z.A.C.'yi (39) yakalayarak İstanbul'a getirdi. Şüpheli uyuşturucu kullandığını ve tedavi için destek istediği Tekin Ağırman'dan olumsuz yanıt aldığı için olayı gerçekleştirdiğini öne sürdü.

Tuzla, Postahane Mahallesi, Malazgirt yolu caddesi üzerinde 9 Şubat 2015 tarihinde meydana gelen olayda mimarlık yapan Mehmet Tekin Ağırman kendisini otomobille takip eden bir kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırı sonucu vücuduna 4 kurşun isabet eden Mehmet Tekin Ağırman tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERALARINDA
Polis tarafından başlatılan soruşturmada güvenlik kameralarını inceleyen dedektifler saldırıdan hemen önce Tekin Ağırman'ın aracının başka bir araç tarafından takip edildiğini belirledi. Bir süre sonra yol kenarında duran Tekin Ağırman'ın arkasında duran bu araçtan inen kişinin saldırı olayını gerçekleştirerek kaçtığı tespit edildi. Soruşturma sonucu saldırıyı yapan kişinin Tekin Ağırman'ın daha önceden şoförlüğünü yapan Z.A.C. olduğu belirlendi.

BURSA'DA YAKALANDI
Şüphelinin peşine düşen Cinayet Büro Amirliği ekipleri şüphelinin izini Bursa'da buldu. Bir arkadaşının yanında kaldığı tespit edilen Z.A.C. polis tarafından dün gece gözaltına alındı.

ÇOK SAYIDA POLİSE GELİŞ KAYDI BULUNDU
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelinin daha önceden 'uyuşturucu bulundurmak', 'tehdit', 'cinsel istismar', 'dolandırıcılık', 'ruhsatsız silah bulundurmak', 'mala zarar vermek' suçlarından polise geliş kaydı bulunduğu öğrenildi.

'DESTEK İSTEDİM, VERMEDİ'
Cinayet Büro Amirliğinde suçunu itiraf eden şüphelinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu, bundan kurtulmak için Tekin Ağırman'dan destek istediğini söylediği öğrenildi. Ancak Tekin Ağırman'nın bu isteğine olumsuz yanıt vermesi üzerine bir süredir kavgalı olduklarını anlatan şüphelinin olay günü onu takip ettiği ve öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
İşyeri önünde uğradığı silahlı saldırıda öldürülen Tekin Ağırman Tuzla Aydınlı Cemevi’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Ağırman’ın eşi Özlem Ağırman’ın çok üzüntülü olduğu gözlenen cenazeye Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da katılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın çelenk gönderdi.

Cenaze öncesinde konuşan kardeşi Metin Ağırman, “Bu kadar çok seveni olduğunu bilmek bize mutluluk veriyor. Acımız çok büyük. Bu olayı gerçekleştiren kim olmuşsa mutlaka cezasını bulması lazım" dedi. Ağırman'ın cenazesi kaldırılırken küçük kızı arkasından ağlayarak el salladı. Ağırman'ın cenazesi Aydınlı Mezarlığında toprağa verildi.

(Ali AKSOYER - Naci YÖNER / DHA)