Eski eşine kızdı, köyü yaktı

Eski eşine kızdı, köyü yaktı
Eski eşine kızdı, köyü yaktı
Kızgın damat, ayrıldığı eşinin köyünü yaktı.

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine bağlı Paşa Köyü bağlı Hemdiller Mahallesi'nde çıkan yangında 8 ev, 6 ahır ile 5 samanlık yanarak kül oldu. Yangının, bir süre önce boşanan Yakup Ö.'nün ayrıldığı eski eşinin babasının evine ateş ettikten sonra başladığı iddia edildi.

Yangın, Taşköprü ilçesine 25 kilometre mesafede bulunan Paşa Köyü Hemdiller Mahallesinde akşam saatlerinde başladı. İddiaya göre Yakup Ö., bir süre önce boşandığı eski eşinin babasının evine tüfekle ateş etti. Yakup Ö.'nün tüfekle ateş ettikten sonra Salih Kaya'ya ait evden yangın başladı. Alevler, rüzgarın etkisiyle hızla büyüyerek köydeki diğer evlere sıçradı. Büyüyen alevler, Sezai Çetinkaya, Haydar Gökgöz, Recep Çetinkaya, Yaşar Çetinkaya, Satılmış Kaya, Salih Kaya, Hüseyin Kaya ve Kadir Çetinkaya'ya ait evler ile aynı kişilere ait ahır ve samanlıklara da sirayet etti.

Yangına Taşköprü Belediyesi, Taşköprü Orman İşletmesi, Kastamonu Belediyesi ve Kastamonu Şeker Fabrikasına ait itfaiye ekipleri ile yangın söndürme personeli müdahale etti. Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz da olay yerine giderek jandarma ekipleri ve köylülerden olay hakkında bilgi aldı. Kaymakam Yılmaz, "Maalesef üzücü bir olay yaşadık. Bir kundaklama sonucu köylülerimizin evleri yandı. Biz acil olarak onlara çadır ve diğer yardımlarımızı ulaştıracağız. Herkese çok geçmiş olsun diyorum" dedi.

Yangında şans eseri ölen ya da yaralanın olmadı. Yanan ahırlarda da herhangi hayvan telefinin yaşanmadığı öğrenildi. Evleri ve ahırları yanan köylüler, ortalığı ateşe verdiği iddia edilen Yakup Ö.'ye ateş püskürdü. Köylüler şüphelninin bir an önce yakalanmasını istedi. Janadarma ekipleri, yangını çıkardığı öne sürülen ve olay yerinden kaçan Yakup Ö.'yü her yerde arıyor.


  http://www.radikal.com.tr/114653511465351

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gözü Dönmüş Eski Kocalar Birliği - X120

  Eski eş terörü giderek eylem büyütüyor. Bu adamlar eski karılarını birer birer dövdüler, yaraladılar, öldürdüler yetmedi artık iş köy yakma raddesine gelmiş. Şiddet eylemlerinde yeterince pratikleri olduğuna göre artık örgütlü mücadeleye girişebilirler. Ülkenin bütün gözü dönmüş eski kocaları, bir çatı altında birleşin! Daha geniş çaplı, daha etkili intikam eylemleri yapabilir, eski karılarınıza ve ailelerine hayatı iyice zindan edebilirsiniz. Sizin gibi muhteşem varlıkları istememek neymiş, görsünler. Kanunlar sizden yana, kadınlar haddini bilecek!