Eski eşini okulda kovaladı boğazını keserek öldürdü

Karne günü oğlunu almaya gelen eşini, okulun içinde kovaladı, tuvalette yakaladı ve boğazını keserek öldürdüFatih KARAÇALI/ADANA

ADANA’da 28 yaşındaki Bekir Duran, 3 aydır ayrı yaşadığı eşi 25 yaşındaki Firdevs Duran’ı oğlunu almak için geldiği okulun tuvaletinde bıçaklayarak öldürdü. Olay sırasında derste olan ve uzun süre sınıflarından çıkartılmayan öğrencilerin karne günü heyecanı kabusa dönüştü.
Fabrika işçisi Bekir Duran iddiaya göre, eşi 1 çocuk annesi Firdevs Duran’ı kendisinin istemediği kişilerle görüştüğü gerekçesiyle terk etti. Yaklaşık 3 aydır ayrı yaşayan Firdevs Duran, sabahçı olan ve bugün karne alan oğlu 8 yaşındaki Mert’i okul çıkışında almak için saat 12.30 sıralarında oturduğu Bahçeşehir Mahallesi Bahçeşehir İlköğretim Okulu’na geldi. Okul binasının karşısındaki parkta bekleyen Bekir Duran, eşinin yolunu kesip aynı gerekçe ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Duran, üzerinde taşıdığı bıçağı çekince, genç kadın da kendini korumak için okula doğru kaçtı.
Bahçede çocuklarını bekleyen bazı velilerin şaşkın bakışları arasında okul binasına giren Firdevs Duran, kendini kızlar tuvaletine attı. Ancak öfkeli koca Bekir Duran, tuvalete girip, eşini bıçaklayıp kaçtı. Okul idaresinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri, Firdevs Duran'a tuvalette müdahale etti. Ancak genç kadın kurtarılamadı.
Bu sırada derste olan öğrenciler de sınıflarından çıkartılmadı. Polis kaçan katil zanlısının yakalamak için bölgede operasyon başlattı. 

NE OLUR ÖLME Bu arada olayı duyarak okula gelen katil zanlısı Bekir Duran’ın annesi Sebahat Duran ise gözyaşlarına boğuldu. Olayın yaşandığı tuvaletin önünde bekleyen Duran, “Ne olur ölme gelinim. Keşke karneyi almaya ben gelseydim” dedi.
Babasının annesini öldürdüğünden haberi olmayan Mert Duran, okul idaresi tarafından yakınlarına teslim edilerek, eve gönderildi.(dha)