Eski İstanbul Valisi Mutlu 'Gezi' konulu oturumda konuşmacı

Eski İstanbul Valisi Mutlu 'Gezi' konulu oturumda konuşmacı
Eski İstanbul Valisi Mutlu 'Gezi' konulu oturumda konuşmacı
Gezi Parkı protestoları sırasında özellikle polis şiddeti nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yarın bir üniversitede düzenlenecek olan "Gezi'nin yıldönümünde Şehir, İnsan ve Çevre" oturumuna konuşmacı olarak katılacak.

RADİKAL – Gezi Parkı protestoları sırasında İstanbul Valiliği görevinde bulunan ve özellikle protestoculara yönelik polis şiddeti nedeniyle tepkilerin odağında olan Hüseyin Avni Mutlu yarın bir üniversitede düzenlenecek olan “Gezi’nin yıldönümünde Şehir, İnsan ve Çevre” başlıklı oturuma konuşmacı olarak katılacak.

İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’na bir alışveriş merkezi ve eski Topçu Kışlası’nın replikasını yapmak için başlayan inşaat faaliyetlerine karşı 27 Mayıs 2013’te başlayan protestolar, polis müdahalelerine yönelik tepkiyle de birleşerek kısa sürede büyümüş, tüm ülkeye yayılarak Türkiye tarihinin en yaygın ve etkili gösterileri gerçekleştirilmişti. Günlerce devam eden gösterilerin merkezi durumundaki İstanbul’da o dönem Valilik görevini yürüten ve zaman zaman göstericilerin temsilcileriyle bir araya da gelen Hüseyin Avni Mutlu, eylemlerin üzerinden geçen iki yılın ardından bir üniversitede düzenlenen “Gezi” konulu bir oturuma konuşmacı olarak katılıyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Doğu Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen ve yarın saat 16.30’da yapılacak olan “Gezi’nin yıldönümünde Şehir, İnsan ve Çevre” başlıklı oturumda eski vali Mutlu’nun yanı sıra Ferhat Kentel de konuşmacı olarak bulunacak.