Eski köy korucusunun cesedi köprüde asılı bulundu

Eski köy korucusunun cesedi köprüde asılı bulundu
Eski köy korucusunun cesedi köprüde asılı bulundu
Ağrı'da eski köy korucusu Kamil Kocabay'ın, köprüde asılı cesedi bulundu. Kamil Kocabey'in intihar mı ettiği, yoksa cinayete mi kurban gittiği araştırılıyor

AĞRI - Merkeze bağlı Çukurçayır Köyü sakinleri, bugün saat 07.00 sıralarında köy girişindeki köprüde asılı bir erkek cesedi buldu. Köylülerin olayı jandarmaya bildirmesi üzerine yapılan incelemede köprüde iple asılı bulunan cesedin, Karacehennem Köyü’nde eskiden geçici köy koruculuğu yapan Kamil Kocabay’a ait olduğunu belirlendi. 4 çocuk babası Kocabay’ın cesedi, önce Ağrı Devlet Hastanesi morguna, ardından da otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Kamil Kocabay’ın ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Öte yandan bir gün önce kayıp ihbarında bulunulan Kocabay’ın cesedini köprüde asılı gören yakınları, eski korucunun vücudunda yara izleri olduğunu iddia etti.(dha/Asef Ulaş)


  http://www.radikal.com.tr/112056711205674

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vatana hizmet cezasız kalmaz. - cengizkizilcay

  Bu ilkeye hizmet cezasız kalmaz. Teröre karşı kim mücadele etmişse hepsi cezalandırıldı. Korucusu, askeri, öğretmeni, doktoru, hepsi... Bu ülkede kıymete geçmek için memleketini satacaksın, ABD için Suriye'de savaşacaksın, kendi askerine küfredip Almanya'dan, amerika'dan, Hollanda'da asker getirteceksin. Ülkenin her yerini Türklerin ayak basamadığı üslerle, düğmesinin Amerikalının elinde olduğu füzelerle donatacaksın. İşte o zaman el üstünde tutulursun. Bu ülke için İslam ülkesi diyorlar. Yalan, koca bir yalan...

  bunun adı faşizmdir. - unutulur

  PKK'nın terörist olup olmadığını tartışırken bu fotoğrafa bakmak lazım. Sözde faşizm karşıtı örgüt üyeleri katıksız faşistlerden oluşuyor. Hain ilan edilen bilmem kaç yüz Kürt köylüsü işte bu şekilde öldürüldü. Kafası kesilip ağzına para sokulup köy meydanında direğe asılan korucular gördük. Bu fotoğrafa bakarak bana PKK ile taliban arasındaki farkı anlatamazsınız. Taliban veya el kaide terörist ise PKK'nın başka bir şey olduğu iddia edemezsiniz. PKK'nın Jitem'den daha masum olduğunuza bu halkı inandıramazsınız. Dünyada bu zorbalığı bu caniliği yapan hiç bir örgüt ve ideoloji başarılı olmadı.

  eski köy korucusunun cesedi hk. - fgemak

  bölge halkının cehaletinden kaynaklanan bu durum bölge insanları şiddeti ve öldürmeyi sorunların çözümünde birinci alternatif olarak gördüklerinden bu tür olaylar hep yaşanmıştır yaşanmaya da devam edecek gibi görünüyor, bu insanlara sorunlarının çözümü için şiddeti birinci alternatif olarak görmemeleri için eğitilmeleri gerektiğini düşünüyoruz.

  intihar süsü verilen cinayetler - AENCÜ

  birtakım kirli işlerde kullanılmışsa intihar değil öldürülmüştür. araştırılması gerekir. bilge köyü katliamından dolayı tutuklanan koruculardan biri de cezaevinde intihar etmişti. köy muhtarı ise pişman olduğu ve gerçekleri anlatacağı için infaz edildiğini iddia etmişti. katliam için töre denildi, namus meselesi denildi, mirası paylaşamama vs. bir sürü saçma sapan haber yapıldı, sonuç? sonuç yok, yine birileri tutuklandı, birileri serbest bırakıldı, namus davası dye yutturdular konu kapandı.