Eski sevgiliyi bıçaklayıp hastaneye götürdü

Eski sevgiliyi bıçaklayıp hastaneye götürdü
Eski sevgiliyi bıçaklayıp hastaneye götürdü
Eski sevgilisi Gamze T.'nin erkek arkadaşı olduğunu öğrenen Emre M. tarafından karnından bıçaklandı. Eski sevgili, daha sonra paniğe kapılıp Gamze'yi hastaneye götürdü...

EDİRNE - Edirne'de ayrıldığı üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Gamze T. ile yeniden barışmak için evine giden 22 yaşındaki Emre M., aralarında çıkan tartışma sonucu, eski sevgilisini bıçakla karnından yaraladı. Daha sonra telaşa kapılarak yaralı eski sevgilisini hastaneye götüren Emre M., sevkedildiği mahkemece tutuklandı.
Edirne'nin Meriç İlçesi'ne bağlı Adasarhanlı Köyü'nde çiftlik yapan Emre M., bir süre önce kendisinden ayrılan Trakya Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 3'ncü sınıf öğrencisi Gamze T. ile konuşmak için önceki akşam Yancıkçışahin Mahallesi'ndeki evine gitti. Apartmanın giriş katında 2 kız arkadaşıyla birlikte oturan Gamze T.'nin evine balkondan giren Emre M., sadece konuşmak istediğini söyledi. Bunun üzerine eski sevgililer bir odaya girerek tartışmaya başladı.

KARNINDAN BIÇAKLADI 
İddiaya göre, Emre M., Gamze T.'ye bir ilişkisi olup olmadığını sordu. Gamze T. ise erkek arkadaşı olduğunu ve barışmak istemediğini söyledi. Bunun üzerine sinirlenen Emre M., belinden çıkardığı bıçakla Gamze T.'yi karın boşluğundan yaraladı. Kanlar içinde yere yığılan genç kızı görünce telaşa kapılan Emre M., Edirne'ye geldiği araçla Gamze T.'yi Edirne Devlet Hastanesi acil servisine götürdü. Genç kız tedavi altına alınırken, Emre M. ise polis ekiplerince gözaltına alındı.

AMELİYATI 5 SAAT SÜRDÜ 
Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 5 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan Gamze T.'nin hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Emre M., eski sevgilisinin evine sadece konuşmak için gittiğini ve pişman olduğunu söyledi. Emniyet'teki işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi'ne sevk edilen Emre M., çıkarıldığı mahkemece 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi'ne konuldu. (Engin ÖZMEN/DHA)