'Eski valiler yalnızca şarap içmiş'

Tekirdağ Valisi Ahmet Özyurt, derslik açığı konusunda eski yöneticileri eleştirirken, "İçmişler şarabı gitmişler. Tekirdağ'a hiçbir şey yapmamışlar" diye konuştu.

TEKİRDAĞ - Tekirdağ Valisi Ahmet Özyurt, derslik açığı konusunda eski yöneticileri eleştirirken, "İçmişler şarabı gitmişler. Tekirdağ'a hiçbir şey yapmamışlar" diye konuştu.
Vali Özyurt, 'Haydi kızlar okula' kampanyası ile ilgili düzenlediği toplantıda, ildeki eğitim düzeyini düzeltmek için çaba gösterdiğini belirterek şunları söyledi: "Kentte 1074 dersliğe ihtiyaç var. Bu ihtiyaç şimdi çıkmadı. Bakanlığa yıllık gönderilen raporlarda hiç bilgi yok. Bir şey istemeyince, kim ne verecek. Tekirdağ varlıklı kent ama üniversite sınavlarında 49. sırada. Afyon 19. sıradayken kahroluyordum, Tekirdağ'a geldim ki, 49. sıradayız. Bunca yılda, deprem nedeniyle boşaltılan Şarköy'deki ilköğretim okulu yerine yenisi yaptırılmış, onu da mecbur oldukları için yaptırmışlar. Sosyo-ekonomik düzeyi gelişmiş ve 15. sıradaki bir il için bu rakam çok üzücü."
En geri kent
İlde görev yapan eski valileri suçlayan Özyurt, "Tekirdağ eğitimde Trakya'nın en geri kalmış kenti. Bu zamana kadar hiç olmazsa senede 50 derslik yapsaydınız. İçmişler şarabı gitmişler. Tekirdağ'a hiçbir şey yapmamışlar." dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7456937456930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.