Eskişehir Belediyesi'ne operasyon

Eskişehir Belediyesi'ne operasyon
Eskişehir Belediyesi'ne operasyon
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan bir operasyon kapsamında 10 belediye çalışanı gözaltına alındı. Belediye Başkanı Büyükerşen bir açıklama yaparak operasyonun 'seçim öncesi itibarsızlaştırma' olduğunu söyledi.

ESKİŞEHİR - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ’Kentsel gelişim ihalesi’yle ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında, bu sabah yaklaşık 10 kişi gözaltına alındı.

2 yıldır sürdürüldüğü açıklanan soruşturma kapsamında aralarında İmar ve Fen İşleri daire başkanlarının da bulunduğu belediye çalışanları evlerinden gözaltına alınırken, belediyede herhangi bir aramanın yapılmadığı, evrakın daha önce incelendiği belirtildi.

BÜYÜKERŞEN: BENİ İFADEYE ÇAĞIRMADILAR
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Gözaltına alınan arkadaşlarımız hakkında emniyetten bize açıklama yapılmadı. Bugün internette dolaşan haberlerden, yurt içi ve dışından gelen telefonlardan maillerden, haberdar olduk. İnternette beni ifadeye çağırdıklarına dair bir takım haberler dolaştığını görüyoruz. Beni ifadeye çağırmadılar, böyle bir şey yok” dedi.

Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün sabahın erken saatlerinde bir operasyona maruz kaldıklarını belirterek, belediyenin hukukçularına dair zorluk çıkartıldığını savundu.

Kaç arkadaşının gözaltına olduğuna dair bir bilgiyi alamadıklarını ifade eden Büyükerşen, şöyle konuştu:

“Ancak sabaha karşı yaptıkları operasyona uğrayan arkadaşlarımızın ailelerinden haber aldık. Gözaltına alınan arkadaşlarımız hakkında emniyetten bize açıklama yapılmadı. Bugün internette dolaşan haberlerden, yurt içi ve dışından gelen telefonlardan, maillerden haberdar olduk. İnternette beni ifadeye çağırdıklarına dair bir takım haberler dolaştığını görüyoruz. Beni ifadeye çağırmadılar, böyle bir şey yok. Benimle uğraşıyorlar. Fakat netice alınamadığı için arkadaşlarımızla uğraşmaya devam ediyorlar.

Benim ve Eskişehir için endişelenecek bir şey yok. Yaptığımız hizmetleri bütün Türkiye ve yurt dışından kurum ve kuruluşlar biliyor. Arkadaşlarım için endişeleniyorum. Bunun sebebi de yargının işleyiş tarzıdır. Yargının işleyiş tarzı nedeniyle arkadaşlarım için endişeleniyorum. Türkiye'de pek çok kişinin ve Başbakan'ın bile kendi arkadaşları için endişelendiği bir düzen, sistem içinde ben de arkadaşlarım için endişe duyuyorum. Türkiye'de bunlar günlük olağan hale geldi. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bizi yıldıramazlar.”

Bu arada, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, merkez ilçe Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Erman Gölet'te açıklamada hazır bulundu. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/111881311188135

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kısmetse roşova, şam ve newyork var sırada, hayırlısı - yaren__

  valla geç bile kaldılar. malum manipüle edilip de alınamayan her yer hırpalanarak alınmaya çalışılıyor. bakınız Ana-britanica cilt:5 sayfa 2014:"Van belediyesini istiyorum" ne kadar güzel, ben de çok şey istiyorum aslında, ama bu ülkede gaspın cezası ağır ve bu ceza suçlu ben olursam mutlak uygulanır, biliyorum. hele bir de hak gaspı var ki, evlerden ırak, mümin bir büyüğümüzden edindiğim bilgiye göre her iki cihanda da sorulur hesabı mazallah. ben de "Van belediyesini istiyorum" "tazmanya cumhuriyetinin başkanı olmak da istiyorum" "sonra şanghay 5'lisine girip pekin belediyesini de istiyorum bir de şam ve roşova belediyeleri var kısmetse onları da istiyorum, sonra önce abd'yle stratejik ortak olup ardından da newyork belediyesini istiyorum..." sadece şakaydı ya, bakırköy'de ikamet edip kendini neron sanan biri değilim ben.

  İlginç gelişmeler - mehmetzeki11

  Eskişehir Belediyesi çalışmalarıyla dikkatleri çekiyordu. Fazla bile oldu. Meyvesi olan ağaç taşlanır.

  Danton - anaximenes

  giyotine giderken taraftarları sadece seyretmişlerdi. Menderes ipe giderken de oy veren milyonlardan bir hareket görülmedi. Örnekler abartılı bulunabilir belki ancak bir gerçekliğe işaret eder. Sadece Eskişehir'de yaşayanların değil, ülke kamuoyunun sevgi-saygısını kazanmış birinin tez elden sahiplenilmesi gerekmiyor mu.. Ve daha buna benzer birçok keyfi saldırı hep tepkisiz kalmıyor mu..

  ecevitin partisi - resip

  bu kadar eskişehirde hizmet üretip defalarca secilmesi hakikaten takdire şayan bir olay ecevit her geldiginde kriz cıkarmayı başarabilmişti büyükerşeni başartılı buluyorum

  ... - r11

  akp 'li olmayan belediyelere yapılan bu göstermelik itibarsızlaştırma operasyonları iyice ucuzlaşmaya başladı!Her alanda her yerde iktidarı ellerine geçirmek isteyen ve bu amaç için her yolu mübah sayan bu zihniyetten biran önce ülkemiz kurtulur umarım!