Eskişehir Valisi: İsmail Saymaz beni hedef gösterdi

Eskişehir Valisi: İsmail Saymaz beni hedef gösterdi
Eskişehir Valisi: İsmail Saymaz beni hedef gösterdi
Muhabirimiz İsmail Saymaz'a tehdit ve hakaret içeren bir mail atan Eskişehir Valisi Tuna kendini savundu: Mailim sitem içindi, İsmail Saymaz beni hedef gösterdi.

ESKİŞEHİR - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Radikal Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'a gönderilen mail ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Vali Tuna açıklamasında, "Radikal Gazetesi Muhabiri İsmail Saymaz'ın kişisel e-postasına gönderilen mail, yanlış ve çarpıtılmış haberlere sitem, bir manada tepki amacıyla 'kişiye özel' olarak gönderilmiştir ve medyada ele alınış biçimine ilişkin kişisel rahatsızlığımı ifade etmenin ötesinde bir anlam taşımamaktadır" dedi.

Eskişehir Valisi'nden muhabirimize 'mektup': Oğlum İsmail yine rahat durmuyorsun!

Gönderdiği mailin 'tehdit unsuru taşımadığını' ileri süren Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna imzasıyla basın kuruluşlarına gönderilen yazılı açıklama şöyle:

"02.10.2013 tarihinde bazı yazılı ve görsel basın organlarında ve internet sitelerinde, Radikal Gazetesi'nden İsmail Saymaz'ın kişisel e-posta hesabına gönderilen mail ile ilgili haberler yayınlanmıştır. Kamuoyunda yanlış anlamaları önlemek ve doğru bilgilendirme amacıyla aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür:
İçişleri Bakanı'ndan Eskişehir Valisi'ne: Derhal inceleyeceğim

1. Ali İsmail Korkmaz isimli öğrencimizin hepimizi üzen bir şekilde hayatını kaybetmesi sonrasında yerel, ulusal ve sosyal medyada, olay ve olayın oluş biçimi ile ilgili çoğunluğu yetersiz bilgiye dayalı 'olumsuz' ve ' yorum içerikli' haberler yayınlanmıştır ve zaman zaman yayınlanmaya devam etmektedir. Katıldığım bir televizyon programında konu ile ilgili söylediğim sözler arasından, konuşulan olaya münhasır olmayan bir cümlem, siyasi ve ideolojik olduğunu düşündüğüm amaçlarla çarpıtılarak kamuoyu yönlendirilmeye çalışılmıştır.
Eskişehir Valisi Tuna: Maili ben yazmadım ama içeriğine katılıyorum

2. Valiliğimizce Eskişehir'de meydana gelen olaylarla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini temin maksadıyla basın açıklamaları yapılmış, ayrıca Radikal Gazetesi Muhabiri İsmail Saymaz beyle röportaj yapılmış ve konu ile ilgili bilgi verilmiştir.

3. Ancak Sayın Saymaz, bu müessif olayı kendi penceresinden ve kendi bakış açısı ile ele almaya ve kamuoyumuza çarpıtarak sunmaya devam etmiştir. Söylemediğim ya da kastetmediğim manalar yüklediği sözleri sürekli gündemde tutmaya, özellikle şahsımı hedef haline getirmeye özel bir gayret sarf etmiştir.
Vali Tuna'ya yanıtımdır: Yerin altında Ali İsmail var

4. Ali İsmail Korkmaz isimli merhum öğrencimizin hayatını kaybetmiş olması şahsımı derinden üzmüş ve bu hissiyatım, tarafımdan her fırsatta samimiyetle ifade edilmiştir. Olayın aydınlatılmasına yönelik kararlı tutumumuza rağmen, olayla ilgili asılsız haberlerin devam etmesi kamuoyunun moralini bozucu ve zaman zaman da tahammül sınırlarını zorlayan boyutlara ulaşmıştır.

5. Radikal Gazetesi Muhabiri İsmail Saymaz'ın kişisel e-postasına gönderilen mail yukarıda ifade edilen yerli yersiz ve süreklilik arz eden yanlış ve çarpıtılmış haberlere sitem, bir manada tepki amacıyla 'kişiye özel' olarak gönderilmiştir ve medyada ele alınış biçimine ilişkin kişisel rahatsızlığımı ifade etmenin ötesinde bir anlam taşımamaktadır.

Bazı basın yayın organları vasıtasıyla yansıtılmaya çalışıldığı gibi tehdit unsuru içermeyen ifadelerimin Sayın Saymaz tarafından farklı anlamlar yüklenmeye çalışılarak ve süratle kamuoyuyla paylaşılması oldukça manidardır. Eskişehir Valisi olarak böyle bir olayla kamuoyunun gündemine getirilmiş olmam şahsımı son derece üzmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güngör Azim TUNA Eskişehir Valisi."


  http://www.radikal.com.tr/1153730115373018

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  2 gunde 2 farkli insan :) - kujo84

  Hakaret ve tehditler savuran adam bir anda nasil da kibarlasmis :)

  Adamın iki lafından biri yalan - Wookiert

  Bu zat dün çıkıp dememiş miydi, maili ben göndermedim diye. Göz göre göre yalan söylüyor. Nasıl bir utanmazlık, yüzsüzlük bu. Haberi de şurada: http://www.radikal.com.tr/turkiye/eskisehir_valisi_tuna_maili_ben_yazmadim_ama_icerigine_katiliyorum-1153631

  battıkça batmak bu olsa gerek. - diadem

  Sayın Vali istifa etse ya da merkeze çekilseydi, hem kendisi hem de kamuoyu için daha hayırlı bir eylem yapılmış olur, bugünkü durumlara düşmüş olunmazdı. Batı'nın istifa ve görevden alma sürecinin en etkin şekilde kullanılmasının faydaları bu tür olaylarda çok daha belirgin oluyor.

  "ben yazmadım" derken.. - ozan_83

  sayın vali, önceki açıklamasında mailin kendi tarafından yazılmadığını ama içeriğine katıldığını belirtmişti. ama bu son açıklamasıyla da o mektubun da kendi tarafından yazıldığını kabul etmiş. ilginç olmuş.

  yani - bisaniye

  Vali ben yazmadığım dediği e-maili yazdığını kabul etti. Yalan söylediğini itiraf etti. Ne kadar rahatlar bu valiler. Hem insanlara tehdit ve hakaret içeren mailler atabiliyorlar hem yalan söyleyebiliyorlar. Yalan söylediklerini itiraf edebiliyorlar. Çok güzel gerçekten.

  Tehditçi Vali görevden alınsın...! - bektasoglu1975

  Vali resmen öldürmekle tehdit ediyor...!

  vali - bahar2004

  yerin altını bizlere hatırlatacak olan son kişisin vali bey, haddin değil. çünkü insanlar gencecik evlatlarını senin gibilerin zulme geçit vermesi sayesinde yerin altına verdi. ölüm bizim hep aklımızda, onu unutan sen ve senin gibilersiniz, yerin altını asıl siz düşünün.