Eskişehir Valisi sözünden döndü

Eskişehir Valisi sözünden döndü
Eskişehir Valisi sözünden döndü
Eskişehir'de Gezi olayları sırasında yaralanıp 38 gün sonra hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için daha önce 'polis değil arkadaşları dövmüştür' diyen valilikten yeni açıklama geldi.

ESKİŞEHİR - Eskişehir Valiliği, Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sonrası henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darbedilen ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'la ilgili, merhum Korkmaz'ın avukatıyla birlikte polis merkezine başvurusu üzerine Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının tahkikat başlattığını belirterek, olayla ilgili her türlü bilgi ve belgenin Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirildiğini bildirdi.

Valiliğin, "Ali İsmail Korkmaz isimli öğrencimizin 10 Temmuz 2013 günü hayatını kaybetmesi üzerine yerel ve yaygın medyamızda konuyla ilgili pek çok haber yayınlanmış ve bunların büyük kısmının yetersiz bilgiye dayalı 'olumsuz' ve ' yorum haber' şeklinde olduğu değerlendirilmiştir. Eskişehirlilerin ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini temin için aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür" ifadelerine yer verdiği açıklama şöyle:

"Merhum öğrencimiz Ali İsmail Korkmaz'ın avukatıyla birlikte polis merkezine başvurusu üzerine Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tahkikat başlatmış ve olayla ilgili her türlü bilgi ve belge Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirilmiştir. Bu safhada adli sürece müdahale anlamına gelebilecek her türlü davranıştan özenle kaçınılmakta ve bu sürecin tamamlanması beklenmektedir. Ali İsmail Korkmaz'ın hayatını kaybetmesi ile ilgili her ihtimali değerlendirmek üzere idari soruşturma açılmıştır ve soruşturma devam etmektedir. Gerek adli gerekse idari soruşturma sonuçlandığında merhum öğrencimizin hayatını kaybetmesine sebebiyet veren kişi veya kişilerin kimlikleri ne olursa olsun haklarında yasal işlem yapılacağından kamuoyumuzun şüphesi olmamalıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (aa)


  http://www.radikal.com.tr/114155711415579

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vicdan kazanana dek.. - I330

  Göz göre göre işlenen bu cinayetler,arkasından takınılan aynı kayıtsız tavır.. 5 kişi öldü bu olaylarda.hepsinin delili, kanıtı, tanığı var.ama yakalanan kimse yok.sokağa silahsız çıkan vatandaş terör örgütü üyesi..yeter artık..bu halk kör,sağır,dilsiz değil..vicdanları alınmışlar karşısında vicdan daima kazanacak..o güne kadar sürecek mücadele..

  despotızımden kurtulma zamanı - sirok

  en kısa zamanda ıller atanmısların ıdaresınden kurtarılmalı valılık kaldırılmalı kaymakamlık kaldırılmalı secılmısler yonetmelı

  . - hasbhasb

  Ellerine masum vatandaşların kanı bulaşmış bu hükümet, onlara bağlı makamlar ve tüm destekçileri yaşattıkları bu vahşetin hesabını verecekler. Öyle veya böyle!

  bir şey sormak isterim size - ressam_7

  Radikal gazetesi olarak şu an Antakya da olan olaylardan haberiniz mi yok yoksa ölü taklidimi yapıyorsunuz merak ettim...

  YALAN DÜZEN - pispor

  başbakanı hükümeti yalan söylerse Valisi söylemez mi şu Obese'leri yapan ustaya ve o sokağa takan ustaya saygılar ve Allah'ın dirayeti ile her zulüm mahşere kadar gizli kalmadığı gibi her yalanında insanının suratına bir tokat gibi aksetmesi sonucu çıkan sesin tüm ülkede yankılanması haksızlıkların baskı ve zulmün bir göstergesidir

  Taktik Değişikliği - karl.marx

  Bu kadar ne yaptığından habersiz, dengesiz bir devlet yönetimi mi olur! Aa öyle demedik şöyle anladınız vs. Vali efendi bu saatten sonra ne dediğin kimsenin umurunda değil, yaptığında değil, nerde idi önlemlerin o zaman da, o kardeşimin katili sensin ve seni konuşmaya zorlayanlardır. Göbek atıcak hale geldiniz insan ölümlerine, yazık çok yazık sizlerle aynı ülkede yaşıyor olmak çok ağır bir utanç veriyor bize, bunu bilin.

  Himm - akrep93

  Dün "asla Türk polisi olamaz"'dan bugün "kimlikleri ne olursa olsun" 'a gelinmis.24 saatte 180° dönebilen valilerimize sahip oldugumuz için ne kdar sansliyiz.Bir üst düzey kamu görevlisi bu kadar çabuk çark eder mi?Eger ülkenin adi Türkiye ise eder. Ne de olsa korkacak birsey yok ne olursa olsun koltugunuz saglam.Birsürü örnek var valilerle ilgili.Dink cinayetinde neredeyse erketeye yatan valinin içisleri bakani oldugu ,cephanelik patlamasinda patlamadan çok genelkurmay baskanina kilim hediye etmekle ugrasan valilere dokunulmayan bir ülkede size de birsey olmaz rahat uyuyun.