Eskişehir Valisi'nden Saymaz'a 'mektup': Oğlum İsmail yine rahat durmuyorsun!

Eskişehir Valisi'nden Saymaz'a 'mektup': Oğlum İsmail yine rahat durmuyorsun!
Eskişehir Valisi'nden Saymaz'a 'mektup': Oğlum İsmail yine rahat durmuyorsun!
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Ali İsmail Korkmaz davasının il dışında görülmesi yönünde görüş belirtmesini haberleştiren muhabirimiz İsmail Saymaz'a bir e-posta gönderdi: Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin.

Radikal.com.tr – Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz davasının il dışında görülmesi yönünde görüş belirtmesini haberleştiren Radikal muhabiri İsmail Saymaz’a bir e-posta gönderdi. Vali Tuna'nın, mailde "siz zaten hem savcı, hem hakim, hem avukatsınız" dediği Saymaz'ı sert ifadelerle itham etti.

Yolladığı e-mailde, “Yine rahat durmuyorsun” diyen Vali Tuna, CNN Türk haber bülteninde Nevşin Mengü'ye konuşurken göstericiler için sarf ettiği “Birbirlerini dövdüler” ifadesinin, muhabirimiz İsmail Saymaz tarafından çarpıtıldığını iddia ederek, “Her fırsatta alçaklıkla bunu tekrar ediyorsun” ifadesini kullandı. Vali Tuna, mesajında, “Müebbet bile sizi kesmez. Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin. Yerin altı da var unutma, eninde sonunda orada görüşeceğiz” diye yazdı.

Eskişehir Valisi Azim Tuna’nın bu sabah saat 03.56’da “g.azim.tuna@icisleri.gov.tr” şeklindeki resmi e-posta adresinden, muhabirimiz İsmail Saymaz’a bir e-mail yolladı. Radikal, Tataristan’da resmi bir ziyarette bulunan Vali Tuna’nın korumasına ulaşarak, e-mailin Tuna tarafından gönderilip gönderilmediğini sordu. Vali Tuna, koruması aracılığıyla, e-maili kendisinin gönderdiğini bildirdi.

Vali Azmi Tuna’nın İsmail Saymaz’a gönderdiği e-mail şöyle:

“Oğlum İsmail, yine rahat durmuyorsun. Benim Ali İsmail ile ilgili söylemediğim bir sözü tekrar ısıtıp veriyorsun ki sana özel olarak telefonda bunu izah ettiğim halde her fırsatta alçaklıkla bunu tekrar ediyorsun. Failler belirlendi, tutuklandı, yargılanıyor. Bunlardan pek memnun olmadın herhalde. Sana malzeme kalmadı derken, mahkeme bize bir soru soruyor. Biz de savcılık da kamu düzenini düşünerek yüzbinlerce insanın yaşadığı bu şehirde olay çıkmasın diye görüşümüzü yazıyoruz. Bunlar her nasılsa yandaş avukatlarınız tarafından herhalde anında sizlere servis ediliyor. Kuşlar söyledi deme sakın inanmam! Neyse hiç önemli değil. Zaten biz ne dersek diyelim siz vermek istediğinizi veriyorsunuz. Siz bizim Ali İsmail için çok üzüldüğümüze de inanmazsınız. Demokratik tepkiye eyvallah ama amaçları kaos çıkarmak olanların fırsat beklediği bir ortamda bu davanın başka yerde görülmesini istemek Eskişehir’e ve halkın yararına bir şey yapmak demektir. Tabii ki takdir yargının. Diğer konulara girmiyorum çünkü yargılama devam ediyor. Ama siz zaten hem savcı, hem hakim, hem avukatsınız. Müebbet bile sizi kesmez. Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin. Yerin altı da var unutma, eninde sonunda orada görüşeceğiz.”

İçişleri Bakanı'ndan Eskişehir Valisi'ne: Derhal inceleyeceğim


  http://www.radikal.com.tr/1153586115358641

  YORUMLAR
  (41 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Halk Adına - eumdcd

  Eskişehir Valimiz Sayın Güngör Azim TUNA, yaklaşık 20 yıl önce Kaymakam olarak ilçemizde görev yaptı. İlçemize geldiği günden itibaren halkla bütünleşerek ilçemizin gelişmesine sosyal ve ekonomik olarak çok büyük katkılar sağladı. Görev yaptığı ilçe ve illere büyük hizmetler vermiş birisidir. Böyle vizyonu geniş ve donanımlı insanları akarte ederek memleketimizin gelişmesini istemeyen kişilere Allahın izniyle halkımız gerekli cevabı verecektir.saygılarımla

  Ürolog'a - mehmetalihakan

  Vali devletin temsilcisidir, doğru. Valinin yazdığı metinin neresinde bir tehdit var. Tehdit dediğin, birine fiziki veya maddi bir kötülük yapmakla korkutmaktır.Vali, öbür dünyada hesaplaşağını iddia etmiş, bu dünyaya ilişkin bir yaptırımı olacağını hangi cümlede ima etmiş? Ayrıca vali, maili kendisinin yazdığını kabul ediyor ve hiçbir şekilde inkar etmiyor. Vali devleti temsil ediyor diye, her türlü yalan habere, ithama sessiz kalmak zorunda değildir. Devletin de bir şerefi vardır ve gereken yere gereken cevabı veremeyen sümsük devlet adamlarına da memurlarına da tahammülüm yok şahsen. Adam istediği yalan yanlış yanlı haberi yapacak, devletin valisini yerden yere vuracak, o kalkıp cevap verdi mi tu taka..Hayat artık o kadar bedava değil, alışın buna.

  Yerin altı da var unutma, eninde sonunda orada görüşeceğiz... - halukaka

  Yerin altı da var unutma, eninde sonunda orada görüşeceğiz derken kendisinin cehennemlik olduğunu peşin peşin kabul etmiş... Ayar vermeyi bile beceremeyip yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar. Yazık...

  Devletin senin olsun vali bey... - caglarkarademir

  Devletsiz,polissiz,askersiz,camisiz bir toplum dusleyelim sadece hergun 1 dakika verip dusleyelim. Bundan daha iyi bir dua dusunemiyorum.

  hangi doğru - ölçer

  İsmail'in yazdıkları gerçek oluveriyor. Vali 10 defa ben bunu söylemedim diyor, hiç dikkate alınmıyor. Sizin bu ısrarınızı anlamak mümkün mü bu millet böyle aptal yerine konulmamalı.

  Uyku tutmamis - iekanat

  Sayin valiyi ya uyku tutmamis yada deli durtmus sabahin korunde mail atiyor.

  mehmetalihakan ve sntym55 - urolog

  Vali devletin temsilcisidir. Söyledikleri devlet adina söylenmis sözlerdir, devleti baglar. Demokrasilerde, hele bizdeki gibi ileri demokrasilerde, hic kimse bir insanin idam edilmesini istemez ve savunmaz, savunamaz ama söyledilerinde suc unsuru varsa, birini tehdit ediyorsa hukuki sorusturmasi yapilmalidir. E-Mail adresi benim ama maili ben yazmadim,maksadimi astim, ben onu taniyorum o yapmis olamaz demek bahane uydurmaktan baska birsey degildir.