Eskişehir'de 500 polisle uyuşturucu operasyonu

Eskişehir'de 500 polisle uyuşturucu operasyonu
Eskişehir'de 500 polisle uyuşturucu operasyonu

Operasyonda bir evin kapısı polisler tarafından balyozla kırıldı

Eskişehir'de 500 polisin katıldığı uyuşturucu operasyonunda, 43 eve eş zamanlı baskın düzenlendi.

Eyüp KELEBEK

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de 500 polisin katılımıyla düzenlenen uyuşturucu operasyonunda evlerin kapıları polisler tarafından balyozla kırılırken, aramalara uyuşturucu bulmak için eğitilen köpekler de katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde satıcılarına karşı yaklaşık 6 aydır süren planlı çalışmalar sonucunda bugün saat 05.00 sıralarında Zafer, Şarhöyük, Tunalı, Fatih ve Işıklar mahallelerinde daha önceden belirlenen evlere eş zamanlı operasyon düzenledi. Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru’nun yönettiği operasyona çeşitli şubelerde görevli yüzlerce katıldı.

KÖPEKLER DE KULLANILDI
Polis ekipleri, uyuşturucu bulmak için eğitilen 5 köpekle evlerde arama yaptı. İçerisinde kimsenin olmadığı bir evin kapısı ise polisler tarafından balyozla kırılarak içeriye girildi. ’Alfa’ adlı Belçika Kurdu polis köpeği de boş olan harabe evlerde uyuşturucu madde aradı. Operasyonun yapıldığı semtlerin giriş- çıkışlarında ise çevik kuvvet polisleri görev aldı. Yaklaşık 4 saat süren operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde yapılan aramalarda da uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru, ’Zafer’ adını verdikleri operasyonda, 90 ekipte yer alan 500 polisin görev aldığını söyledi. Kuru, 5 mahallede daha önceden belirledikleri 43 eve eş zamanlı operasyon düzenlediklerini, buralarda uyuşturucu madde araması yapıldığını, çalışmaların sürdüğünü kaydetti.(dha)