Eskişehir'de ağaç katliamı

Eskişehir'de sokaklardaki 12 ağacı baltayla kesen, çiçekleri yolan, bankları kıran, park halindeki bir otomobil ile bir bisikletin tekerleğini kesen şehir magandaları, çevredeki bankaların güvenlik kameralarından saptanmaya çalışılıyor.
Haber: EYÜP KELEBEK / Arşivi

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de sokaklardaki 12 ağacı baltayla kesen, çiçekleri yolan, bankları kıran, park halindeki bir otomobil ile bir bisikletin tekerleğini kesen şehir magandaları, çevredeki bankaların güvenlik kameralarından saptanmaya çalışılıyor.
Çevre Haftası etkinlikleri sürerken, bir grup çevre katliamı yaptı. Önceki gece yarısı Köprübaşı semti Yalbı ve Başan Sokak'a gelen kimliği belirsiz kişiler Odunpazarı Belediyesi'nin iki yıl önce diktiği dokuz ıhlamur, iki selvi ve bir de porsuk ağacı olmak üzere 12 ağacı baltayla kesti. Büyükşehir Belediyesi'nin diktiği açmış çiçekleri yerlere atıp, oturma banklarını da kıran saldırganlar, Başan Sokak'ta Tekel bayii işleten 62 yaşındaki Mesut Egecisoy'a ait park halindeki otomobilin sağ arka lastiği ile Yalbı Sokak'taki bir bisikletin lastiğini keserek parçaladı.
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, önceki gece kendilerine ağaçların kesildiği ihbarı geldiğini, ancak kontrollerde kimseyi bulamadıklarını söyledi. Yetkililer, ağaçların kesildiği sokaklardaki üç banka şubesinin gizli kameralarındaki kasetlerin incelenip, saldırganları belirlemeye çalışacaklarını belirtti.