@ismailsaymaz

Eskişehir'de Gezi dayağı: Polis önce genç kadını, sonra otomobili coplamış!

Eskişehir'de Gezi dayağı: Polis önce genç kadını, sonra otomobili coplamış!
Eskişehir'de Gezi dayağı: Polis önce genç kadını, sonra otomobili coplamış!
Eskişehir'deki Gezi Parkı gösterileri sırasında polis noktasına giden araca 10'u aşkın polis tarafından cop, tekme ve yumruklarla vurulması ile genç bir kadının coplanmasının görüntüleri ortaya çıktı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Eskişehir’deki Gezi Parkı gösterileri sırasında meydana gelen polis şiddetine ilişkin, aradan geçen buçuk yıla rağmen, yeni görüntüler çıkmaya devam ediyor. Bu kez de polis noktasına giden araca 10’u aşkın polis tarafından cop, tekme ve yumruklarla vurulması ile genç bir kadının coplanmasının kayıtları bulundu.
Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemlerinin olduğu 1 Haziran 2013’te, Gürcistan uyruklu üniversite öğrencisi Akaki Avaliani, polislerce gösterici sanılarak copla dövülmüştü. Başına gelen cop darbesiyle kafatası çatlayan ve kısmi felç kalan Avaliani, defalarca ameliyat olmuştu. Avaliani’nin yaralanmasına ilişkin soruşturma devam ederken; avukatı Selamet Şen’in ısrarıyla bölgeye bakan bütün MOBESE görüntüleri toplandı. Görüntülerde, Avaliani’nin dövüldüğü anın görüntülerine ulaşılamadı. Fakat dosyaya giren kayıtlar arasından, 1 Haziran 2013’te saat 03.06’da göstericileri dağıtan polislerin genç bir kadına art arda coplarla vurdukları anların görüntüleri çıktı. Bundan beş dakika sonra da, saat 03.11’de, yolu kapatan polis grubunun, göstericilerin bulunduğu yönden kendilerine doğru gelen bir otomobile cop ve yumruklarla saldırdığı dakikalar kayda girdi. Radikal, geçen hafta da kimliği bilinmeyen bir gencin polislerce yere düşürülüp coplanması sonrası MOBESE’nin yönünü çevirdiği dakikaların görüntülerini yayınlamıştı.


  ETİKETLER:

  Gezi Parkı

  ,

  Soruşturma

  ,

  bakan

  ,

  genç

  http://www.radikal.com.tr/1268406126840610

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user691847

  Polislerin uzerine arabayi surende hic suc yok yani. Derlerya hirsizin hic mi kabahati yok diye ayni durum

  Yetmiyor - user808804

  Tüm bu polis terörü yetmiyor. Daha fazla yetki istiyorlar. Şiddeti kendi aralarında eğlence unsuru olarak gören yitik bir zihniyet var. Kula kulluk etmenin hesabını nasıl verecekler acaba ?

  Otomotik Polis - canyanar

  Ne var bunda canım, adamlar arabayı kendilerine denk görmüşler. Ne de olsa ikisi de düşünemeyen, vicdanları olmayan birer makine!

  polis kendisine verilen görevi yapıyor - xelill

  Polise emri dönemin başbakanı verdi, bu suçlardan dolayı polisler cezalandırılmadığı gibi tam tersine ödüllendirildiler, acaba bu polislerin anne ve babaları ile çocukları kendilerinden utanıyorlar mı yoksa onlarla gurur mu duyuyorlar.

  Hepsi bu - user956061

  Bunları çalıştıran da, atayan da, atayanları seçen de... Hepsi aynı.

  boş gezenin boş kalfası - user836379

  hiç bir işte dikiş tutturamayan herkesin polis olduğu bir ülkede dövdüğünü vatan haini zanneden ve iyi bir şey yaptığını zanneden cahil bir zihniyet ve buna Çanak tutan yöneticiler

  Ukrayna'daki gibi - user540542

  Tüm sadist devlet görevlileri Ukrayna'daki gibi diz çöktürülerek halktan özür diletilsin...