Eskişehir'de kedi vahşeti!

Eskişehir'de kedi vahşeti!
Eskişehir'de kedi vahşeti!
Eskişehir Osmangazi üniversitesinde okuyan C.A. isimli öğrenci kedisini öldürürken videoya çekti. Daha sonra ölüm videosunu Facebook'ta paylaştı. Ölüm videosunu izleyen hayvan severler ayaklanınca C.A. ortadan kayboldu.
Haber: AHMET CANKUT / Arşivi

İSTANBUL - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi C.A. kendi açıklamasına göre, 'yatağına pislediği' için kedisini 20 kiloluk damacanayla yaralayıp öldürdü. Bu olayı da videoya çekti ve sosyal medyadan yayınladı. Görüntülenen videoda can çekişen kedinin kendini koruyabilmek için dolabın altına saklandığı ve gencin ona yaklaşarak, ‘Sen daha ölmedin mi?’ demesi dikkat çekti. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri bu görüntüler üzerine C.A.’nın okuldan atılması için imza kampanyası başlattı.

Sosyal medyadan aldığı tepkiler üzerine C.A. Facebook hesabını kapatı. C.A. ile konuştuğunu söyleyen Twitter kullanıcısı ise, C.A.’nın kediyi evde o şekilde bulduğunu ve tıp okuyan bir arkadaşına göndermek için videoya çektiğini iddia etti.

HAYTAP: ‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’ 
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin Çıtırık konuyla ilgili gerekli kurumlara müracaat için hazırlandıklarını ve gerekli hazırlıklardan sonra suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Görüntüleri kınayan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü ise C.A. hakkında inceleme ve soruşturma açtıklarını duyurdu. Öte yandan görüntülere tepki gösteren hayvanseverler de sosyal medya üzerinden örgütlenerek, ‘sokak hayvanlarına zarar verenlere hapis cezası istiyoruz’ sloganıyla 16 Şubat’ta Nişantaşı Kedili Sanat Parkı'nda eylem yapacaklarını duyurdu.