Eskişehir'de sabaha kadar Gezi eylemi

Eskişehir'de sabaha kadar Gezi eylemi
Eskişehir'de sabaha kadar Gezi eylemi
Eskişehir'deki Espark Alışveriş Merkezi önünde yolu trafiğe kapatan göstericilere polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri dün geceden bu sabaha kadar süren olaylara neden oldu. Polis ve göstericilerin karşı karşıya geldiği olaylarda bir polis başından yaralanırken biber gazından etkilenen 4 kişi de hastaneye kaldırıldı. Dün akşam saatlerinde Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki Espark önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi, "Her yer Taksim her yer direniş" ve "Hükümet istifa" şeklinde slogan atarak yürüyüşe geçti. Göstericiler, Üniversite, Seylap, Sakarya, Kırım ve İsmet İnönü caddelerinden yürüyerek tekrar Espark Alışveriş Merkezi önüne geldi.
Gece ilerleyen saatlerde Espark Alışveriş Merkezi önünde kalan yaklaşık 500 kişi, yolu trafiğe kapatınca çevik kuvvet polisleri uyarıda bulundu. Yolu kapatmakta ısrar eden gruba Çevik Kuvvet polisleri biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Müdahalenin ardından kaçan göstericiler Yenibağlar Mahallesi Seylap Caddesi'nde kısa sürede toplanıp barikatlar kurdu ve yer yer getirdikleri tahtaları ateşe verdi.

Çevik kuvvet polislerinin sert müdahalesiyle karşılaşan göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı. Bir süre ara sokaklarda gösterici kovalayan polisler ise Espark Alışveriş Merkezi önüne dönerek beklemeye başladı.

Gece saat 01.00 sıralarından başlayıp sabah saat 05.30'a kadar devam eden kovalamacada TOMA araçlarından zaman zaman basın mensuplarının da üzerine basınçlı su ve biber gazı sıkıldı. Biber gazından 1 gazeteci ile 3 kadın etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Göstericilerin attığı taşın kafasına isabet etmesi sonucu yaralanan 1 polis memuru ambulansla hastaneye götürüldü. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113822311382233

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Durmak yok direnişe devam - merok

  Ya arkadaşlar bi kere inadımızı inat bu tayyip'i devirene kadar ortalıktan çekilmeyecez. yoksa bu memleket elden gider. 10 yıl olmuş bunlar geleli son üç seçim rezaletle sonuçlandı bi türlü indiremiyoruz iktidarı. sandıktan korkar olduk valla yav. seçim isteruk diye de bagıramıyoruz. demokrasi özgürlük isteruk diye bagırın dedi abilerimiz biz de iyi bişiydir diye onları bagırıyoruz. ben ateş yakalım türkiye yansın yeniden kuralım diye fikir verdim. yaktık bi ateş ama tomalar söndürdü onu da. neyseki attıgım bi taş polise denk gelmiş de rahatladık biraz. bir başka procem de tohum ıslahıyla bu biberlerin tümü artık tatlı olacak. hükümeti devirsek de boş yetişmiş bir neslin ferdi olarak gösteri yapmadan duramayacağız bari tatlı biber gazı yutalım, acıdan sıkıldık.

  Türkiyenin mavi bölgeleri - Artificial intelligence

  seçimde chp ye oy veren iller haritada maviye boyanmıştı, şu an gelişen başkaldırı ve isyanlar bu mavi bölgelerde meydana geliyor. kendilerini üst sınıf sayan ve aydın geçinen bu insanlar zorla hükumet düşürmeye çalışıyorlar, alışmışlık beterdir!

  hayret - drozer

  Aaaa!... Polisin kaskında numara var!...