Eşkiya şehre indi

Eşkiya şehre indi
Eşkiya şehre indi
Avcılar'da beş şehir eşkiyası tıklım tıklım dolu restoranı polis kıyafetiyle basıp kadın çalışanı kaçırdı. Kadına tecavüz eden saldırganlara yönelik operasyon sürüyor
Avcılar'da bir restorantta çalışan 25 yaşındaki A.C. 24 Ağustos 2008 tarihinde polise gelerek kendisini kaçıran 5 kişiden 3'ünün tecavüzüne uğradığını bildirdi.

A.C. kendisini kaçıran kişileri tanımadığını bunlardan biri olan Yusuf adındaki kişinin bir hafta önce restorana gelerek kendisini almak istediğini, ancak mekan sahiplerinin buna izin vermediğini anlattı. Bunun üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği Ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Milliyet'in haberine göre soruşturma kapsamında sözkonusu restoranın güvenlik kamera kayıtları incelendi. Yapılan incelemede, kaçırma olayının güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendiği belirlendi.

POLİS KIYAFETLİ COPLU, TABANCALI BASKIN
Görüntülerde, tepe lambalı otomobille restoranın önüne park eden polis kıyafetli şüphelilerin, buradaki görevli otopark görevlesine tekme tokat ve copla saldırarak içeri girdikleri görülüyor..

RESTORANDA TERÖR ESTİRDİLER

Restorana girer girmez önce müzisyene copla saldıran kişiler, müşterilerin aralarına girerek tekme tokat savuruyor..

SAÇLARINDA SÜRÜKLEYEREK GÖTÜRDÜLER

Ardından 25 yaşındaki A.C.'yi müşterilerin arasından sürüklenerek restoran dışına çıkarılıyor. Zorbalar merdivenlerde de sürükledikleri A.C.'yi otomobillerine bindirerek ortadan kayboluyor. Bu arada müşteriler ve restoran çalışanları bu kişileri polis zannettikleri için olan biteni şaşkınlıkla seyrediyor.

KADINI EVİNİN ÖNÜNE ATTILAR
Sabah yeniden ortaya çıkan kadın polise giderek başından geçenleri anlattı ve adresini bilmediği bir evde 6 saat tutulduğunu ve 3 kişinin tecavüzüne uğradını anlattı. Kadın aynı kişiler tarafından sabah evinin önüne getirilerek bırakıldığını söyledi ve şikayetçi oldu..

ZORBALARIN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Kadının ifadelerinden yola çıkan polis restoranda kaydedilen görüntüleri geriye doğru taramaya ve incelemeye başladı. 1 hafta önce kaydedilen görüntülerle yapılan karşılaştırmada, kaçırma olayını gerçekleştiren kişilerden birinin eşgali belirlendi.. Söz konusu görüntülerde bu kişinin restorana gelerek A.C ile görüştüğü ve restoran görevlilerince dışarı çıkarıldığı görüldü.

GÖRÜNTÜLERDEN TESPİT EDİLEN KİŞİLER YAKALANDI

Görüntülerdeki eşgal üzerine araştırmalarını yoğunlaştıran polis bu kişinin kimliğini de belirledi. Yusuf Kılıç'la birlikte kaçırma ve tecavüz olayının diğer şüphelilerinin kimlik ve adresleri de belirledi.

OPERASYON BAŞLADI

Geçtiğimiz Cuma günü Büyükçekmece'de bulunan bir ev ile bir otomobile gerçekleştirilen operasyonda, Yusuf Kılıç(26), Cesim Gelturan(28), Yıldırım Ağbaba(19), Mehmet Duran(24), Hakan Firuze(30) yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili iki kişinin daha yakalanması için operasyonlar sürdürülüyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulamaları yapılan zanlılardan Yusuf Kılıç, Cesim Gelturan, Yıldırım Ağbaba ile firardaki iki zanlının polis kıyafetli olarak A.C.'yi kaçırdıkları tespit edildi. Büyükçekmece'deki bir eve götürülen A.C.'ye zanlılardan Yusuf Kılıç, Cesim Gelturan ile firardaki bir kişinin 6 saat boyunca tecavüz ettiklerinin belirlendiği ileri sürüldü.

Zanlılardan Mehmet Duran ile Hakan Firuze'nin ise bu kişilere yardım ve yataklık yapmaktan dolayı gözaltına alındıkları bildirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan 5 zanlı Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.