Esmer'in düşü soldu

'Haydi Kızlar Okula' kampanyası için ev ev dolaşan öğretmenler, Gevaş'ın Abalı Köyü'nde sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşadı. Ekip kalp hastası annesi hastaneye yatırıldığı için...

VAN - 'Haydi Kızlar Okula' kampanyası için ev ev dolaşan öğretmenler, Gevaş'ın Abalı Köyü'nde sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşadı. Ekip kalp hastası annesi hastaneye yatırıldığı için dört kardeşine bakan 13 yaşındaki Esmer Yalmaç'ın evini de ziyaret etti. Esmer ise "Okuyup öğretmen olmak tek hayalimdi. Her gün okula gidip gelen arkadaşlarıma kıskanarak bakıyorum. Ama ailem istese bile ben artık okuyamam" dedi. Öğretmenler Esmer'in durumu karşısında çaresiz kalıp bir şey yapamamanın üzüntüsünü yaşadı.
Abalı Köyü'nde ailesi tarafından hiç okula gönderilmeyen 11 yaşındaki Zümrüt Bedük ise, öğretmenleri karşısında görünce büyük sevinç yaşadı. Zümrüt, öğretmenlere babasının kamyon şoförü olduğunu ve Batman'da bulunduğunu söyleyerek, onunla konuşmaları için cep telefonu numarasını verdi. Öğretmenlerden Selma Güler, baba Hasan Bedük'le uzun bir telefon görüşmesi yaptıktan sonra kızını okula göndermeye ikna etti. Eğitim masraflarının karşılanması karşılığında babası razı edilen Zümrüt, büyük sevinç yaşadı.


    http://www.radikal.com.tr/7579647579640

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.