Esnaf kepenk kapattı: Ürün taklitse ülke de Türkiye!

Esnaf kepenk kapattı: Ürün taklitse ülke de Türkiye!
Esnaf kepenk kapattı: Ürün taklitse ülke de Türkiye!
Alanya'da polisin taklit ürün operasyonunu protesto eden esnaf kepenk kapattı. Yaklaşık bin kişi oturma eylemi yaptı.

ALANYA - Antalya’nın Alanya İlçesi’nde, polisin taklit ürün satan işyerlerine yönelik yaptığı operasyonuna tepki gösteren esnaf, kepenk kapattı. İskele Meydanı’nda oturma eylemi yapan esnaf, tepkisini ıslıkla gösterdi.
Alanya’da polisin geçen pazar günü taklit ürün satan işyerlerine yönelik yaptığı operasyonu protesto eden esnaf, bugün kepenk kapattı. İşyerlerini açmayan esnaf, İskele Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde toplandı. Oturma eylemi yapan esnaf, taklit ürün satan işyerlerine yönelik operasyonları protesto etmek amacıyla da imza kampanyası başlattı. ’Esnafız biz, hırsız değil’, ’Taklit ürünleri satıyoruz ama Türkiye ’nin gerçeği bu’, ’Hedef turizmi bitirmek mi?’ yazılı döviz taşıyan yaklaşık bin eylemci, slogan atarak tepkilerini sürdürdü.
Bir süre oturma eylemi yapan ve ıslıklarla protestolarını sürdüren grup adına açıklama yapan esnaftan Selahattin Ünlüoğlu, "Bizler vergi veriyor ve insan çalıştırıyoruz. Ülkemize katkıda bulunuyoruz. Birkaç kişi bu ürünlerin distribütörlüğünü aldığı için milyonlarca insan açlığa mahkum ediliyor. Yunanistan turist gelsin diye her şeyi mübah sayarken, Türkiye’de bindiğimiz dalı kesiliyor" dedi.
Açıklamanın ardından esnaf, işyerlerini açtı. (Özgür YILMAZ/DHA)