Esnaf odasının 400 bin lirası seks şantajına gitmiş!

Esnaf odasının 400 bin lirası seks şantajına gitmiş!
Esnaf odasının 400 bin lirası seks şantajına gitmiş!
Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Ramazan G.'nin internette tanışarak birlikte olduğu kadın tarafından 'cinsel taciz suçlamasıyla' şikayet edilmemek için oda hesabından 400 bin lira aktardığı ortaya çıktı.

BOLU - Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Genel Sekreteri Ramazan G., sosyal paylaşım sitesinde tanışarak birlikte olduğu kadının yaşının küçük olduğunu iddia ederek, para istemesi üzerine oda hesabından 400 bin lira parayı kadının hesabına yatırdığı iddiasıyla tutuklandı.
BESOB Genel Sekreteri Ramazan G., iddiaya göre sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla Karabük’te oturan bir kadınla tanışarak arkadaş oldu. Ramazan G., Karabük’e giderek kadınla birlikte oldu. Bir süre sonra kadın yaşının küçük olduğunu söyleyerek, Ramazan G.’den şikayetçi olacağı tehdidiyle para istedi. Ramazan G., iddiaya göre odanın hesabından kadının hesabına belirli miktarlarda toplam 400 bin lira aktardı.
Ramazan G. tehditle para istemeye devam eden kadına para gönderemeyeceğini söyleyince hakkında Karabük Cumhuriyet Savcılığı’na cinsel taciz suçlamasıyla şikayette bulunuldu. Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından 5 Şubat’ta Bolu’da gözaltına alınan Ramazan G., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BAŞKAN HESAPLARI İNCELETTİ 
Bolu’daki görevine dönen Ramazan G., BESOB Başkanı Tahir Gayret’e ruhsatsız silah bulundurmaktan gözaltına alındığını söyledi. Şüphelenen Tahir Gayret, odanın hesaplarını incelettikten sonra, 400 bin liranın başka bir hesaba aktarıldığını tespit etti.
BESOB Yönetim Kurulu, Genel Sekreter Ramazan G. hakkında Bolu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri tarafından dün sabah gözaltına alınan Ramazan G., akşam saatlerinde çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ’Nitelikli dolandırıcılık’ ve ’Zimmete para geçirmek’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

"ŞANTAJ NEDENİYLE PARA ÇEKMİŞ" 
Hukuki sürecin başladığını söyleyen Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret, "Yaşanan gelişmeler bizleri çok üzdü. Birliğimiz Genel Sekreteri iddiasına göre uğradığı şantaj nedeniyle, birliğimiz hesaplarından benim de imzamı elektronik ortamda kullanarak para çekmiş. Bunu belirleyince hemen Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Birliğimiz hesabından başkan ve genel sekreterin imzası olmadan para çekilmez. Ancak benim umrede olduğum anda bu para çıkışları gerçekleşmiş. Şu anda hukuki süreci başlattık. Konfederasyonumuza da yaşanan gelişmeleri aktardık ve müfettiş talebinde bulunduk. Çok üzgünüm. Üyelerimiz rahat olsun. Hiçbir mağduriyetleri olmayacak" dedi. (Koray YILMAZDEMİR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112356511235651

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  car çur - huseyi

  bu adı esnaf kuruluşu bu kadar parayı nere den bulmuş bir esnaf dara düşse 5 kuruş vermezler aydatı ödemediyiseniz resmi bir evrakınızı bile imzalamazlar mesela tekel harcı yatıracaksınız bankaya yatırırsınız ama oda onaylamasa olmaz resmi bir kurum sanki her resmi işinizi bunlara bağlamışlar sizde ayıdatları almadıkları zaman işinizi yapmazlar sizde zorunlu olarak parayı ödersiniz başkada bir faydaları yok nasılsa esnaf ödüyor bunlarda böyle yiyor zehir zıkım olsun