Esra Ceyhan hidayete erdi!

Esra Ceyhan hidayete erdi!
Esra Ceyhan hidayete erdi!

Esra Ceyhan TRT'de program yapıyor.

TRT'de önce başörtüsüyle ilahi, sonra dua ve cami görüntüsü


İSTANBUL - Şifacı olarak tanınan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, TRT 1’de “Esra Ceyhan’la Hayat” programına katıldı. Saraçoğlu, karısıyla ilgili sorunlarını anlatırken fonda CD’den dualar okundu, camiler gösterildi.
Esra Ceyhan daha önce de programını Şakirin Camii'nden gerçekleştirmiş ve baş örtüsü takmıştı. Programın sonunda "dünyaca Ünlü Mevlüthan" olarak tanınan Mevlüthan Sami Özer de Şakirin Camii'nde ilahi okumuştu.
Bu olayın ardından dün de TRT 1, izleyenleri şaşkına çeviren bir olaya sahne oldu. Öğlen kuşağında ekrana gelen “Esra Ceyhan’la Hayat” programının konuğu şifacı olarak bilinen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ydu.
Ceyhan’ın davetiyle stüdyoya giren Prof. Dr. Saraçoğlu ilk olarak “Bugün benim için tuhaf bir gün. Bir kaç dakika sonra nedenini söylerim. Şimdi huzurlarınızda değerli izleyicilerimizin cumalarının hayırlı olmasını temenni ederim...” (Saraçoğlu konuşmasına devam ederken fonda CD’den dua okunmaya başlandı.. Esra Ceyhan ve Saraçoğlu, duanın başlamasıyla sustu.. CD’den bir yanda dua okunurken, ekranda ise cami görüntüleri belirdi..) Duayla internet sitelerini şikayet Stüdyodakiler ve ekran başındakiler, durduk yerde neden CD’den dua okunduğunu ve camilerin görüntülerinin yayınlandığını merak ederken, Saraçoğlu ve Ceyhan, sessizce duanın bitmesini bekledi. Dua bittikten sonra şifacı profesör Saraçoğlu konuşmaya başladı:
“Bu sureyi bugün özellikle seçiş nedenim İnşirahKuran’daki yüce kitabımızdaki 94 numaraları suredir ve ferahlama anlamına gelir. Bugün benim için özel bir gün. 2 yıl önce bugün annemi toprağa verdim. Ancak bugün bazı internet siteleriyle hakkımda çirkin saldırılar yapıldı ancak ben susmayı yeğledim. (...) 9 yaşında bir oğlum, 14 yaşında da bir kızım var bunların velayetini almak için yola çıktığımda bu saldırılar başladı. Annemin evini sattı diyorlar, rahmetlik annem evini ayrıldığım eşime vermiştir...”
Prof. Saraçoğlu bu şekilde özel hayatını anlatmaya devam etti. Ancak TRT 1 ekranında bir kişinin özel hayatını dua CD’si eşliğinde anlatmasına pek çok kişi bir anlam veremedi.

“TRT’de kumarcının arkasından nasıl Kur’an okunur, şoktayım!” Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, eski eşi Arzu Saraçoğlu’nu “Eşim Bülent Ersoy’un medyumu oldu, çocukları unuttu. Ersoy, çocuklarımın gelişimini bozdu” diye suçlamıştı.
Arzu Saraçoğlu, bu suçlamaya yanıt verdi: “Beni Bülent Ersoy ile kendisi tanıştırdı. İyi ki tanıştırmış. O beğenmediği Ersoy sayesinde çocuklarım eğitimine devam ediyor. Keşke çocuklarımın nafakasını ödeseydi de medyumluk yapmasaydım. Buradan Sağlık Bakanlığı’na sesleniyorum; Bu adam tıp doktoru değil, kimyacı.Saraçoğlu’nun otları hangi hastalığa şifa oldu? Bu otlar nerede analiz ediliyor? Türk halkı otun peşinde koştu İbrahim Bey 3 yılda zengin oldu. Kazandığı paraları da kumara yatırdı. 2-3 milyon dolar batırdı. Bir de insanlara ’Bana haramla, yalanla gelmeyin’ diyor. Haramın ta kendisi olan kumarı oynuyor. O kim ki TRT’de arkasından Kur’an okunuyor, gözlerime inanamadım. Şaka gibi.” (Milliyet, Radikal)